REKLAMA

Memoriał Mariana Jankowskiego już w sobotę

Przekładany z uwagi na złą aurę rowerowy I Memoriał Mariana Tadeusza Jankowskiego odbędzie się w gminie Radoszyce już w najbliższą sobotę 24 września. Start o godzinie 11:15. Zaproszeni mogą czuć się wszyscy cykliści, ale i każdy kto znał i szanował zmarłego w czerwcu wieloletniego dyrektora koneckiego I Liceum Ogólnokształcącego oraz samorządowca. 

REKLAMA

„Radoszycka Szprycha” to rajd rowerowy wymyślony i organizowany przez kilka lat z rzędu przez Mariana Tadeusza Jankowskiego. Zmarły w czerwcu wieloletni Przewodniczący Rady Miasta i Gminy Radoszyce był miłośnikiem kolarstwa i twórcą Gminnego Klubu Cyklistów RANAR. W ramach jego działania organizował wspomniany rajd.

REKLAMA

Po śmierci wybitnego działacza jego przyjaciele postanowili kontynuować to dzieło. W związku z tym zapraszają na „Radoszycką Szprychę” będącą jednocześnie I Memoriałem Mariana Tadeusza Jankowskiego.

Rowerzyści wyruszą ze stadionu Partyzanta znajdującego się przy ul. Krakowskiej 103 o godzinie 11:15. Zapisów dokonywać będzie można w dniu wydarzenia tuż przed startem. Po dwukrotnym okrążeniu stadionu trasa będzie wiodła przez Pakuły, Szóstaki, Nadworów, Sęp, Wilczkowice, Momocichę, następnie okrążenie zalewu ,,Antoniów”, a metę usytuowano w miejscu startu, czyli na stadonie.

Na finiszu dla każdego przewidziano bezpłatną pamiątkową przypinkę, gadżety i poczęstunek regeneracyjny.

Organizatorem wydarzenia jest Urząd Miasta i Gminy Radoszyce oraz Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Kuźnia Radoszycka”.

Warto dodać, że radoszyczanie w ostatnich dniach pamięć Mariana Tadeusza Jankowskiego uczcili także podczas specjalnego spotkania zorganizowanego 8 września, czyli w dzień urodzin zmarłego. Relację znajdziecie TUTAJ.

REKLAMA

Dodaj komentarz