Mimo pełnej hali porażka KSSPR na nowym parkiecie [wideo, zdjęcia]

Ani wypełniona niemal do ostatniego miejsca Hala Sportowa UMiG przy ulicy Stoińskiego, ani nowy parkiet, który na niej zamontowano, nie pomogły szczypiornistom Koneckiego Stowarzyszenia Sportowego Piłki Ręcznej zwyciężyć w trzeciej kolejce rozgrywek w ramach grupy D I Ligi. Tym razem nasi zawodnicy okazali się słabsi od Akademików z Kielc.

Przypomnijmy, że podopieczni trenera Michała Przybylskiego wygrali w pierwszej kolejce z ASPR Zawadzkie, a tydzień później przegrali (ale inkasując punkt) po rzutach karnych z MTS-em Chrzanów. Tym razem nasi szczypiorniści okazali się słabsi od AZS UJK Kielce.

Kielczanie, którzy w poprzednich latach zazwyczaj z nami przegrywali tym razem dzięki zwycięstwu przeskoczyli „Konie” w tabeli i znajdują się na piątej lokacie. KSSPR jest siódme.

Pierwsza połowa nie wskazywała na przegraną gospodarzy. Zwłaszcza w jej końcówce nasz zespół był zdecydowanie lepszy i na przerwę schodził prowadząc 15:13.

Warto dodać, że hala przy Stoińskiego była zapełniona praktycznie do ostatniego miejsca, a wśród kupujących bilety rozlosowano w przerwie upominki, w tym darmowe wypożyczenie luksusowego auta na weekend bez limitu kilometrów. KSSPR wrócił do tego obiektu po przerwie związanej z remontem. W hali wymieniany był parkiet, a obecny dobrze oceniają go zarówno zawodnicy, jak i kibice.

Początek drugiej odsłony był wyrównany, w 47. minucie wciąż prowadziliśmy 21:20, ale później było już tylko gorzej. W ostatnich fragmentach meczu „Konie” jakby fizycznie osłabły, a rywale wykorzystali to z zimną krwią. Wysunęli się na prowadzenie wynikiem 21:22 i nie oddali go do końca starcia ostatecznie triumfując 24:26.

Kolejny mecz KSSPR rozegra za dwa tygodnie, na wyjeździe. Rywalem będzie SPR Wisła Sandomierz.

KSSPR Końskie – AZS UJK Kielce 24:26 (15:13)
KSSPR: Napierała 3, Woś 3, Kozłecki, Sękowski 4, Markowski, Biegaj 1, Ciszek 1, Włodarski 2, Rurarz 3, Kubała 4, Matyjasik 3, Janusz, Słonicki.

One thought on “Mimo pełnej hali porażka KSSPR na nowym parkiecie [wideo, zdjęcia]