REKLAMA

Młodzi fryzjerzy rywalizowali w międzyszkolnym konkursie [zdjęcia]

We wtorek, 20 listopada, odbyła się szósta edycja Międzyszkolnego Konkursu Fryzjerskiego o puchar dyrektora szkoły w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Końskich. W tym roku hasło przewodnie brzmiało: „Kobieta romantyczna”. Uczestnikami byli uczniowie fryzjerstwa ze szkół branżowych I stopnia oraz techników.

REKLAMA

Po oficjalnym rozpoczęciu konkursu przez fundatora głównego trofeum, dyrektora Jana Rybińskiego, zawodnicy przystąpili do wykonywania fryzur. Młodzi fryzjerzy pracowali w dwóch turach (po 60 minut), na uprzednio wylosowanych stanowiskach. Oceniało ich jury w składzie: Aneta Swat – Salon Fryzjerski Aneta, Monika Jedynak – komendant Hufca Pracy 13-5 w Końskich, Beata Napierała – wiceprezes zarządu KSWP Końskie, Janusz Martynowski – prezes Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Końskich, Aneta i Andrzej Pejas – Zakład Fotograficzny Foto Sprint w Końskich.

REKLAMA

W konkursie uczestniczyło jedenastu zawodników: Wiktoria Kołodziejczyk (Zespół Szkół Prywatnych w Opocznie), Sylwia Synowiec (Zespół Szkół im. H. Sienkiewicza w Suchedniowie), Karolina Jęcek i Magdalena Mieszczankowska (Zespół Szkół Zawodowych w Żarnowie), Julia Kacperek i Martyna Kuchta (Zakład Doskonalenia Zawodowego Kielce), Martyna Jakubowska (Niepubliczna Branżowa Szkoła I stopnia Awans w Końskich), Wiktoria Polus i Aleksandra Czajka (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 im. S. Wyspiańskiego w Tomaszowie Mazowieckim), Mateusz Pomykała i Aleksandra Maciążek (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Końskich). Ich zadanie polegało na wykonaniu fryzury na modelce, zgodnej z hasłem: „Kobieta romantyczna”. Regulamin dopuszczał różne kolory włosów, wg potrzeb – wyprostowanych lub nawiniętych na wałki. Dodatki mogły stanowić 25%.

Nagrody sponsorowali: Starostwo Powiatowe w Końskich, Piotr Kobus – Hurtownia Fryzjerska Emilio Kielce, Marcin Deperas – Zakład Piekarniczo – Cukierniczy Końskie, Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców Końskie, Anita i Andrzej Pejasowie – Zakład Fotograficzny Foto Sprint Końskie oraz Zofia Otwinowska. Starostwo Powiatowe w Końskich reprezentował naczelnik Wydziału Polityki Społecznej, Oświaty i Zdrowia Krzysztof Stachera.

Po części konkursowej odbyła się gala finałowa, na której zawodnicy zaprezentowali swoje prace. Poprowadziła ją uczennica klasy drugiej, Weronika Bąbik. Widzowie mogli posłuchać piosenek w wykonaniu Kingi Kuterskiej i Mateusza Pomykały.

Jurorzy mieli trudny orzech do zgryzienia. Obradowali długo i w związku z wysokim poziomem zawodników, postanowili przyznać w tym roku po dwa pierwsze, drugie i trzecie miejsca. Pierwsze miejsce i puchar dyrektora ZSP 2 w Końskich zdobyły Julia Kacperek oraz Sylwia Synowiec. Na drugiej pozycji znaleźli się Aleksandra Czajka oraz Mateusz Pomykała (przedstawiciel gospodarzy konkursu). Trzecie miejsce przypadło Martynie Jakubowskiej i Wiktorii Kołodziejczyk. Pozostali zawodnicy otrzymali wyróżnienia. Po rozdaniu nagród, wyróżnień i dyplomów przyszedł czas na podziękowania dla wszystkich gości, zawodników, modelek, opiekunów, sponsorów, mediów. Konkurs zorganizowała nauczycielka przedmiotów zawodowych fryzjerskich Barbara Szteleblak, która na zakończenie podziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tej edycji.

tekst opracowała: Małgorzata Makuch, zdjęcia: Andrzej Pejas

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *