REKLAMA

Młodzi zawodnicy rywalizowali o Puchar Burmistrza [wideo, zdjęcia]

Siatkarski Turniej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Końskie dla Szkół Podstawowych odbył się w sobotę w Kazanowie. Ma on być początkiem całego cyklu podobnych imprez. 

REKLAMA

„Jest to pierwszy z cyklu turniejów jakie planujemy na terenie naszej gminy. To turniej międzyszkolny minisiatkówki chłopców. Biorą tu udział szkoły z Dziebałtowa, Modliszewic, Nieświnia oraz jako gospodarz szkoła z Kazanowa. Kolejny turniej zrobimy w kwietniu i będzie to albo w szkole w Nieświniu, albo w Rogowie.” – opowiedział nam Jarosław Piskorek, pracownik Zarządu Obiektami Sportowymi i Rekreacyjnymi w Końskich.

Zawody rozgrywane były systemem każdy z każdym. Łącznie rozegrano sześć siatkarskich spotkań, a w połowie imprezy młodzi sportowcy mogli posilić się podczas ufundowanego przez ZOSiR poczęstunku. Siatkarzy ze Szkół Podstawowych z widowni dzielnie wspierały ich dyrektorki, a także burmistrz Krzysztof Obratański. W przerwie miała też miejsce mała, ale bardzo przyjemna uroczystość. Szkole z Kazanowa zostały przekazane sportowe koszulki ufundowane przez sponsora. –„Na ręce Pani dyrektor zostają przekazane od naszego sponsora p. Krzysztofa Mastalerza z agencji ubezpieczeniowej PZU trzydzieści koszulek. To nagroda za gościnę, której nam użyczyła pani dyrektor.” – mówił Jarosław Piskorek.

REKLAMA

Dyrektor Jolanta Kowalczyk za ten dar dziękowała. –„Bardzo dziękuję za piękny prezent. Przyda nam się i na pewno po raz pierwszy wykorzystamy je w Mikołajkowym Turnieju. Tam bierze udział 24 uczniów, a tutaj koszulek mamy trzydzieści. A jeszcze się dowiedziałam, że będą też spodenki. Będziemy mieli jednakowe kostiumy i będziemy ładnie wyglądać.” – mówiła pani dyrektor, , a burmistrz Krzysztof Obratański zapowiedział, że to nie koniec prezentów. –„Myślę, że to jest spora motywacja dla tych, którzy będą organizowali następne turnieje. Mogę zapewnić, że ZOSiR znajdzie dla każdego następnego turnieju sponsora i sposób na to by organizatorzy, czy współorganizatorzy dostali taki prezent, który będzie dobrany w porozumieniu z organizatorami. Niezależnie od tego czy szkoła wygra, czy nie, bo już na organizacji wygrywa!” – zapewniał Obratański.

Po zaciętych spotkaniach i wielu pięknych akcjach ostatecznie najlepszą okazała się Szkoła Podstawowa z Nieświnia, drugie miejsce przypadło ekipie z Dziebałtowa, trzecie tej z Kazanowa, a czwarte Modliszewicom. Puchary dla najlepszych wręczali wiceburmistrz Końskich Marcin Zieliński oraz dyrektor Pływalni Miejskiej Andrzej Mijas.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *