REKLAMA

Młodzieżowa Rada: Basen będzie za darmo [wideo]

Jest już pierwsza uchwała podjęta przez młodych koneckich radnych. W zeszłym tygodniu zadecydowali oni o udostępnieniu miejskiej pływalni młodzieży uczącej się zupełnie za darmo. 

REKLAMA

„To była nasza autorska inicjatywa. Zastanawialiśmy się dlaczego ta nasza miejska pływalnia nie cieszy się zbyt dużą popularnością, a przecież jest na wysokim poziomie, jest profesjonalna. Dlatego uważamy, że powinna być eksploatowana przez młodzież. By zachęcić do aktywności na pływalni uznaliśmy, że nic tak dobrze nie zachęci jak takie darmowe godziny, gdzie mogą sobie za darmo i bez żadnych zobowiązań skorzystać z tego obiektu.” – opowiada Paweł Sosnowski, Przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta.

Oczywiście nie jest tak, że basen dla uczniów będzie za darmo zawsze. Zgodnie z ustawą w każdym tygodniu będą dwie bezpłatne godziny.

REKLAMA

„Zwrócono się z tą prośbą do mnie za pośrednictwem burmistrza. Ja oczywiście chciałbym zaprosić młodzież na te darmowe godziny. Będzie to w każdą sobotę między 12, a 14 i każdy będzie mógł wejść za okazaniem legitymacji szkolnej.” – tłumaczy pełniący obowiązki dyrektora pływalni, Andrzej Mijas.

Zdaniem dyrektora Mijasa, a także burmistrza Krzysztofa Obratańskiego takie darmowe wejścia nie wpłyną negatywnie na funkcjonowanie placówki, bowiem akurat w tych godzinach na basenie i tak nie działo się zbyt wiele. Poza tym gminne obiekty sportowe mają służyć nie tylko zarabianiu pieniędzy.

„Dla każdej społeczności, dla każdego społeczeństwa młodzież i dzieci są najważniejsze. Jeśli inwestujemy w młodych to jest to inwestycja w przyszłość. Inwestycja, która przyniesie w przyszłości nam wszystkim wspólne dobro.” – mówi dyrektor Mijas.

Przypomnijmy, że to druga podobna inicjatywa, ponieważ przez całą zimę za darmo można korzystać z miejskiego lodowiska. Jest jeszcze jedna wiadomość. Na konecką pływalnię przez całe ferie uczniowie wszystkich szkół będą mogli wchodzić za darmo częściej. Codziennie od 10 do 14 będzie mogła to zrobić młodzież zamieszkała na terenie miasta Końskie, a od 16 do 18 ta mieszkająca w pozostałych miejscowościach gminy.

Zawody pływackie 1

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *