REKLAMA

Mnóstwo osób na wielkim rolniczym święcie w Modliszewicach [fotorelacja]

Dni Otwarte Świętokrzyskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach to święto wszystkich związanych z szeroko rozumianym rolnictwem, produkcją spożywczą, hodowlą zwierząt. W niedzielę na tę imprezę do Modliszewic przybyły tysiące osób. Takich tłumów to miejsce dawno nie widziało 

REKLAMA

Relacja wideo już wkrótce.
Impreza rozpoczęła się już o godzinie 9:00 kiedy to otwarto pole doświadczalne pod Modliszewicami. Tam zainteresowani mogli podziwiać liczne odmiany roślin. Z kolei na terenach ŚODR rozstawiono dziesiątki stoisk z rękodziełem, lokalnymi produktami, czy po prostu promocyjnych. Loterię fantową na jednym z takich punktów prowadziły Warsztaty Terapii Zajęciowej, a dochód z niej będzie przeznaczony na działalność podopiecznych warsztatów.

REKLAMA

W pobliżu boksów z bydłem młode krowy prezentowały dzieci rolników, później Ci najmłodsi uczestnicy farmerskiego święta otrzymali nagrody na scenie od hojnych sponsorów wydarzenia. Około godziny 10:00 imprezę ze sceny rozpoczął dyrektor ośrodka Jerzy Pośpiech na ceremonię rozpoczęcia przybyli przedstawiciele władzy: poseł Krzysztof Lipiec oraz starosta konecki Grzegorz Piec.

Wielkim zainteresowaniem przybyłych cieszyła się wystawa zwierząt hodowlanych. W Modliszewicach w sobotę i niedzielę odbyła się już XIV Świętokrzyska Wystawa Zwierząt Hodowlanych. W ramach niej wyróżniono wielu czempionów, a także superczempiona w kategorii 'króliki’ – został nim królik rasy Szynszyl Wielki hodowcy Daniela Płatka. Z kolei najważniejszą nagrodę Superczempiona Wystawy zgarnęła krasula Klara z hodowli Michała Matuszczyka z Modliszewic. To krowa rasy polskiej holsztyno-fryzyjskiej.

Podczas 44 odsłony Dni Otwartych Drzwi Świętokrzyskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Moldziewicach było także bardzo smacznie. Po raz pierwszy swoje produkty wystawiali bowiem producenci lokalni ze Szlaku Kulinarnego „Świętokrzyska Kuźnia Smaków”. Spróbować można był przepysznych miodów, soków, serów, czy mięsiw – wszystko ze wszystkich powiatów naszego województwa!

Wyłoniono także mistrzów Agroligi 2019 oraz konkursu „Piękne i bezpieczne gospodarstwo agroturystyczne 2019”. Przez cały czas ze sceny pięknymi występami czas umilali soliści oraz kapele ludowe. Zagrała między innymi Bębnowianka z Bębnowa w gminie Gowarczów w powiecie koneckim.

Zdjęcia (Piotr Malinowski):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *