REKLAMA

Mnóstwo pożarów w powiecie koneckim. Strażacy mają pełne ręce roboty

Strażacy z Państwowej Straży Pożarnej, ale też z jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej, z terenu powiatu koneckiego, mają pełne ręce roboty. Od początku roku wybucha wyjątkowo dużo pożarów lasów.

REKLAMA

fot. OSP Ruda Maleniecka

Mimo, że mamy dopiero połowę maja to na Konecczyźnie doszło już do 62 pożarów w lasach i 48 pożarów nieużytków. Najwięcej tego typu zdarzeń zanotowano na terenach gmin Stąporków (29), Radoszyce (26) i Słupia Konecka (25).

REKLAMA

Tego typu zdarzenia każdego roku dają się we znaki, ze względu na wysokie zalesienie i nieużywane powierzchnie rolnicze. W tym roku jednak wyjątkowo wiele pożarów ma miejsce w naszym powiecie, ponadto zgłoszenia wpływają w nietypowych porach, bo z samego rana lub około północy.

– „Pomimo, że na terenie gminy Ruda Maleniecka doszło do 7 pożarów w lesie to 2 z nich wymagały wielogodzinnych działań a nawet zrzutów wody z samolotów gaśniczych. Straty pożarowe po jednym z pożarów w obrębie Wyszyny Fałkowskiej wyniosły ponad 200 tys. zł. Strażacy do gaszenia i przelewania pogorzelisk zużyli do tej pory ponad 1100 m3 wody. Spaliło się ok 20 ha powierzchni z czego 2,5 ha to pożar całkowity kilkuletniego lasu” – informuje mł. bryg. Mariusz Czapelski, rzecznik prasowy PSP w Końskich.

Według statystyk, w gminie Gowarczów oraz w gminie Smyków nie doszło w tym roku do żadnych pożarów leśnych. Na terenie gminy Fałków takie zdarzenia były dwa. Strażacy doszli do wniosku, że najbardziej prawdopodobne przyczyny takiej ilości zdarzeń to podpalenia. Druhowie współpracują z policją w celu ustalenia sprawców powtarzalnych zdarzeń.

REKLAMA

One thought on “Mnóstwo pożarów w powiecie koneckim. Strażacy mają pełne ręce roboty

  1. Mefisto pisze:

    Ty, który zabijasz życie bądź przeklęty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *