REKLAMA

Trwa nabór do Młodzieżowego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego [zdjęcia]

Do 17 maja trwa rekrutacja do Młodzieżowego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. W Starostwie Powiatowym w Końskich odbyło się spotkanie z przewodniczącym Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Andrzejem Bętkowskim, który zachęcał do składania kandydatur.

REKLAMA

Radnym IV kadencji Młodzieżowego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego może zostać osoba w wieku od 15 do 24 lat, która jest zaangażowana w życie szkoły lub uczelni.

REKLAMA

Spotkanie informacyjne odbyło się w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Końskich, a wśród osób uczestniczących byli: przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski, starosta konecki Grzegorz Piec, wicestarosta konecki Jarosław Staciwa oraz Danuta Leśniewicz i Dariusz Banasik – członkowie Zarządu Powiatu Koneckiego. Udział w spotkaniu wzięli również przedstawiciele wszystkich szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu koneckiego wraz z opiekunami.

„Jeśli tylko czujecie się na siłach i lubicie przebywać z ludźmi, identyfikujecie się z tym, co was otacza, chcecie pewne rzeczy zmieniać, poprawiać, to zachęcam was do spróbowania własnych sił właśnie w Młodzieżowej Radzie Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego” – zachęcał zgromadzoną młodzież do kandydowania do Rady Sejmiku Andrzej Bętkowski.

„To, że jesteście tu dziś świadczy, że poważnie podchodzicie do tych zagadnień i chcecie angażować się w pracę dla dobra szerszej społeczności. Wasz głos jest niezwykle cenny i zdecydowanie potrzebny. Dziękuję, że macie takie poczucie wspólnoty i zainteresowania” – podkreślał Grzegorz Piec.

„Dbamy, aby młodzież była stale skomunikowana z władzami województwa świętokrzyskiego. To współpraca, która ma praktyczny wymiar, chociażby przy pracach do Strategii Rozwoju Województwa Świętokrzyskiego do 2030 roku, czy opracowywania Programu Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi” – informowała Marta Solińska-Pela, reprezentująca Kancelarię Sejmiku.

Szczegółowych informacji o samym Sejmiku, jak i jego pracy zgromadzonym udzielali Zofia Mogielska, opiekun Młodzieżowego Sejmiku oraz Antoni Chudzicki, radny Młodzieżowego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. Zainteresowani mogą kontaktować się pod następującymi numerami telefonów i adresem: 41 395 11 00, 41 395 18 70, [email protected], Al. IX Wieków Kielc 3 25 – 516 Kielce.

Zdjęcia (fot. Paweł Kubiak, arch. Starostwo Powiatowe w Końskich):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *