REKLAMA

Moc atrakcji na 31. Finał WOŚP w Stąporkowie

Już w najbliższą niedzielę 29 stycznia będzie miał miejsce 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z tej okazji stąporkowski sztab przygotował wiele atrakcji i aktywności dla osób, które chcą wesprzeć walkę z sepsą, czyli tegoroczny cel zbiórki fundacji Jurka Owsiaka.

REKLAMA

Moc atrakcji na 31. Finał WOŚP w Stąporkowie

Gmina Stąporków aktywnie uczestniczy w kolejnym już finale WOŚP. Od poniedziałku do piątku 27 stycznia w tamtejszym Zespole Szkół Ponadpodstawowych trwa kiermasz ciast. Środki zebrane podczas tego wydarzenia trafią do szkolnej puszki stacjonarnej.

REKLAMA

Już w sobotę 28 stycznia planowane są dwa turnieje sportowe. W hali sportowej, mieszczącej się przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Stąporkowie, rano królować będzie tenis stołowy, po południu natomiast futsal. Wpisowe do udziału w tych rozgrywkach to 10 zł od zawodnika. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na rzecz 31. Finału WOŚP.

Najważniejszym dniem w tym okresie będzie niedziela. Wtedy około 45 wolontariuszy wyruszy na ulice, aby zbierać do puszek środki na rzecz walki z sepsą. Znaleźć ich będzie można pod dużymi marketami i kościołami w gminie Stąporków. Zbiórka rozpocznie się o godzinie 7:00.

W samo południe, o 12:30, przy zalewie przy ul. Miłej każdy chętny może dołączyć do morsów, którzy zanurzą się w zimnej wodzie z myślą o Orkiestrze. O 16:00 organizatorzy zapraszają do siedziby Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu, gdzie odbędzie się koncert, po nim, o godzinie 17:00, przyjdzie czas na aukcję.

Już teraz możecie Państwo znaleźć stacjonarne puszki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, które ulokowane są w:

  • Niepublicznej Szkole Podstawowej w Gosaniu,
  • Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Stąporkowie,
  • Pizzerii Paradise w Stąporkowie,
  • Siłowni MG FIT w Stąporkowie.

Chętni mogą też wpłacić dowolną kwotę na wirtualną eSkarbonkę, prowadzoną przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Stąporkowie. Link do niej znajdziecie Państwo TUTAJ. Wszystkie szczegóły dotyczące działań stąporkowskiego sztabu znajdziecie na stronie w portalu Facebook TUTAJ.

Plakaty informujące o wydarzeniach:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *