REKLAMA

Modernizacja oświetlenia ma zwiększyć bezpieczeństwo i zmniejszyć wydatki na energię

Kolejna inwestycja w gminie Ruda Maleniecka dobiegła końca. Zawieszono nowe oprawy oświetleniowe i zbudowano kolejne odcinki oświetlenia ulicznego. 

REKLAMA

W ostatnim czasie uzupełniono oświetlenia uliczne w gminie Ruda Maleniecka. Zawieszono dodatkowe, nowe oprawy na istniejących słupach w miejscowościach: Młotkowice, Dęba, Koliszowy. W Rudzie Malenieckiej został wybudowany dodatkowy odcinek oświetlenia ulicznego przy drodze gminnej, o długości 98 m. Również wzdłuż ciągu pieszo – rowerowego przy drodze krajowej nr 42 zostały zamontowane lampy oświetlenia ulicznego na długości 1528 m, na które gmina pozyskała 80% dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020.

REKLAMA

Na wszystkich tych punktach zamontowano nowoczesne i energooszczędne oprawy typu LED. „Zaletą nowych opraw jest wysoka trwałość, odporność na niskie temperatury, zmniejszenie kosztów eksploatacyjnych oraz minimalny pobór mocy. Charakteryzują się większą skutecznością, wpływają na poprawę stanu środowiska przyrodniczego” – mówi wójt gminy Leszek Kuca.

Głównym celem modernizacji jest zwiększenie jakości oświetlenia oraz zmniejszenie kosztów zużycia energii elektrycznej. Zmiana światła żółtego na biały ma zapewnić lepszą widoczność na drodze.

Zdjęcia (archiwum UG w Rudzie Malenieckiej):

 

REKLAMA

One thought on “Modernizacja oświetlenia ma zwiększyć bezpieczeństwo i zmniejszyć wydatki na energię

  1. A kiedy będzie poprawione oświetlenie przejść dla piedzych w Końskich?Przejście na ul.Warszawskiej przed dawnym szpitalem jest tak słabo oświetlone że gdy się przejeżdża po zmroku to nie widać czy ktoś zamierza wejść z chodnika na pasy.A wchodzą nowe przepisy dające pieszym pierwszeństwo na zebrach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *