REKLAMA

Motoserce 2018 w Końskich [wideo, zdjęcia]

Po roku przerwy w Końskich znów zabiło wielkie „Motoserce”! Wszystko za sprawą grupy motocyklowej „Czarna Flota” z jej Presidentem Mirosławem Motylem na czele. Dzięki akcji zebrano mnóstwo krwi!

REKLAMA

W paradzie motocyklowej udział wziął także burmistrz Końskich Krzysztof Obratański.

Wideo wkrótce. 

Motoserce w Końskich zabiło w niedzielę już o godzinie 9.30. –„Było uroczyste otwarcie przez włodarzy miasta, starostwa. Od 9.30 jest pobór krwie przez PCK z Kielc. Zanim oni się rozłożyli to już była kolejka, na tę chwilę oddało bodajże 20 osób. Przez te półtora tygodnia 24 litry w punkcie krwiodawstwa.” – mówił nam Mirosław Motyl, President grupy „Czarna Flota”.

REKLAMA

A kolejne litry oddano także w niedzielę podczas samej akcji – łącznie konecczanie w ramach Motoserca oddali 43 litry krwi! W koneckie „Motoserce” 2018 zaangażowali się nie tylko miejscowi wielbicie jednośladów. –„Są zaprzyjaźnieni motocykliści z Przedborza, Kielc, Opoczna i wszystkich okolicznych miejscowości” – tłumaczył nam Mirosław Motyl.

Podczas akcji na scenie w Parku Miejskim w Końskich zaprezentowały się cztery zespoły: Milky Boys, S.Band, Amrou Kithin oraz Sufler.

Czarna Flota Końskie – organizatorzy Motoserca w naszym regionie.

Przez cały dzień swoje stoiska prezentowali też przedstawiciele służb mundurowych. Tę część atrakcji przygotowali członkowie Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji. –„Jest nas czterysta tysięcy. Łączy nas idea wyrażona w motcie <<Służyć poprzez przyjaźń>>. To jest dziewiąta edycja pomysłu, który powstał w Końskich. Polega on na zapraszaniu do udziału naszych kolegów, przyjaciół, którzy mają wpływ na szeroko rozumiane bezpieczeństwo.[…] Dzisiaj można zobaczyć przede wszystkim jak wygląda straż pożarna od zewnątrz, czym się zajmuje, jakim sprzętem dysponuje. Są koledzy ze straży granicznej, którzy też pokazują to co mają najlepszego i tutaj za mną koledzy z policji, wojska i służb medycznych.” – opowiadał nam Robert Literacki, prezes Świętokrzyskiej Grupy Wojewódzkiej IPA Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji.

„Czarnej Flocie” tego dnia za dobrze przygotowaną i w pełni charytatywną imprezę dziękował gospodarz miasta – burmistrz Krzysztof Obratański. –„Chciałbym jeszcze raz serdecznie podziękować kolegom z Czarnej Floty. Organizatorom i uczestnikom Motoserca. Rzadko się zdarza by taką osobistą pasję można było przekuć w coś niezwykle pożytecznego, ważnego społecznie. Za to co Wam się udaje serdeczne podziękowania. Brawa dla Motoserca.” – mówił ze sceny włodarz.

Liczne atrakcje akcji „Motoserce” zakończyła efektowna parada motocyklowa. Ponad 300 maszyn wzięło udział w paradzie ulicami Końskich. To motoryzacyjne show przyciągnęło uwagę bardzo wielu mieszkańców.

Zdjęcia:

Na scenie między innymi prezentował się zespół Milky Boys.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *