REKLAMA

Można oglądać znakomitą wystawę Adama Kubki w galerii Atut [wideo, zdjęcia]

Realistyczne obrazy, portrety kobiet oraz koni dominują na wystawie, którą w ubiegłym tygodniu zainaugurowano w Galerii Atut w Klubie Osiedlowym KAESEMEK. Autorem dzieł jest znany konecki plastyk Adam Kubka. 

REKLAMA

To artystyczne spotkanie zainaugurował kierownik wystawy Wiesław Turno. –„Jesteśmy Państwu wdzięczni za to, że swój czas poświęciliście dzisiaj dla nas, a szczególnie dla autora Adama Kubki, który jest autorem tych prac, które możemy tutaj oglądać i podziwiać. Adam Kubka już miał wystawę w naszej galerii. Ponieważ jest młodym człowiekiem, pierwszą wystawę miał w kwietniu 1991 roku. To była wystawa rysunek-fotografia. Drugą wystawę fotografii pt. „Kolory” miał w lutym 1995 roku.” – opowiadał we wstępie Turno.

Na inaugurację wystawy przybyło mnóstwo konecczan. Dawno w Galerii Atut nie pojawiło się tak wielu oglądających. Z tego niezwykle zadowolony był sam autor. –„To, że jesteście, że przyszliście jest dla mnie formą nagrody za to co zrobiłem. Naprawdę jest mi bardzo miło. W pierwszych słowach wielkie podziękowanie dla Was.” – mówił do przybyłych Adam Kubka.

REKLAMA

Autor wspaniałych prac dziękował także władzom Klubu KAESEMEK za możliwość pokazania swoich obrazów, burmistrzowi Końskich Krzysztofowi Obratańskiemu za pomoc w wydaniu katalogu, a także przede wszystkim żonie Renacie i synowi Łukaszowi za wszelkie wsparcie. Potem Kubka opowiedział już o swojej twórczości. –„Wystawa jest naturalistyczna. Nie mamy więc zbyt skomplikowanego tłumaczenia, bo jest to co widać. Jeśli chodzi o inspirację przypomniałbym taki zespół włoski Matia Bazar i utwór „Tu Semplicita”, czyli prostota; zwyczajność. Tam w refrenie jest, że prostota jest szczęściem i tu chodzi o proste odbieranie świata takim jakim jest, szukanie radości, piękna w takiej formule. Malarstwo olejne ma taką zaletę, że pozwala wydobyć z materii intensywność koloru. Ja tę przygodę z takim malarstwem rozpocząłem wcześniej i jeśli chodzi o tę stronę warsztatową to wydaje się, że opanowałem tę sferę i stąd forma tych prac. A teraz zapraszam Państwa do oglądania, ze swojej strony serdecznie dziękuję” – opowiedział o swojej wystawie Adam Kubka.

Każdy kto chciałby zobaczyć obrazy tego koneckiego plastyka i fotografa może przyjść do końca maja do Galerii Atut, która mieści się w Klubie Osiedlowym KAESEMEK przy ulicy Wojska Polskiego 3 w Końskich.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *