REKLAMA

Musical Teatru Lustro w Leliwie. Zaprasza konecki Dom Kultury

Miejsko–Gminny Dom Kultury w Końskich zaprasza na spektakl Teatru Lustro z II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Końskich. W piątek (5 kwietnia) w sali bankietowej „Leliwa” zobaczymy nową sztukę  pod tytułem „Coś zmalujemy”.

REKLAMA

Scenariusz i teksty piosenek do musicalu pod tytułem „Coś zmalujemy”stworzyła Ewa Paszyńska, muzykę Marek Werens oraz Wojciech Potocki. Nagraniami podkładów muzycznych zajął się Maciej Lisowski. W spektaklu wykorzystano fragmenty „Ferdydurke” Witolda Gombrowicza oraz felieton „Mówże waszmość trochę ciszej!” Olgi Lipińskiej. Premiera musicalu miała miejsce 2 marca  podczas Balu Charytatywnego organizowanego przez II LO. Poniżej wideo z próby: 

REKLAMA

Uczestniczyliśmy w próbie Teatru Lustro z II Liceum Ogólnokształcącego w Końskich. Spektakl pokażemy w Leliwie w piątek 5 kwietnia o godzinie 18. Wstęp wolny.

Opublikowany przez Miejsko-Gminny Dom Kultury w Końskich Piątek, 29 marca 2019

„Musical w wykonaniu szkolnego zespołu teatralnego „Lustro” to krótka opowieść o wzajemnych relacjach, miłości, ludzkiej naturze i upływającym czasie” – mówi Ewa Paszyńska. „Dworzec kolejowy, gdzie pociągi mkną tak szybko jak życie, wydaje się odpowiednim miejscem do rozmów, zwłaszcza, kiedy na peron przychodzi się o pięć minut za późno. Nagle okazuje się, że to, czego szukamy, jest bardzo blisko nas, a szczera rozmowa zmienia bieg wydarzeń. Obok podróżnych malarze próbują coś zmalować, doskwiera im brak czasu i przemijanie, którego, jak zaznaczają, nie było w planie. Na zakończenie uwagę zwróci kupka kamieni, co znika wnet, bo z naturą człowieka tak już jest.”

W spektaklu wystapią: Malarze: Sara Włodarczyk, Jakub Zbróg, Magdalena Wrzeszcz, Julia Gunerka, Natalia Milcarz, Natalia Rybak, Aleksandra Zmieniecka, Julia Tarasińska, Malwina Stępień, Sandra Obiedzińska, Anna Lesiak, Agata Ciołkiewicz, Kamila Góral. Podróżni: Joanna Szocińska, Filip Cieślik, Karolina Antos, Wiktoria Dobosz, Katarzyna Prasał, Natalia Krakowiak, Wojciech Kwintal, Wojciech Potocki. Matka – Michalina Duda.

Spektakl odbędzie się w sali bankietowej „Leliwa” o godzinie 18. Wstęp jest wolny.

 

Zdjęcia (archiwum MGDK Końskie):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *