REKLAMA

Mysimba – kiedy się stosuje? Jak działa?

Z pewnością niejedna osoba w naszym otoczeniu cierpi na nadwagę. Jest to bowiem w ostatnich dekadach choroba cywilizacyjna dotykająca zwłaszcza mieszkańców krajów wysoce rozwiniętych. Nie powinna być to kwestia wstydliwa, bowiem nadwaga często wiąże się nie tylko z chorobami metabolicznymi (jak cukrzyca, dyslipidemia), lecz z wcześniej występującymi problemami psychologicznymi. W takich wypadkach, preparat Mysimba jawi się jako znakomite rozwiązanie wspierające pacjentów, którzy rozpoczynają terapię odchudzającą.

REKLAMA

Jak Mysimba wspiera walkę z otyłością?

REKLAMA

Osoby walczące z nadwagą przetestowały już z pewnością niejedną miksturę, niejedną mieszankę ziołową lub suplement diety cudownie wspierający proces odchudzania. Większość z tych preparatów z pewnością nie jest lekami, a więc nie zawsze przechodzą one długotrwały proces badań i legalizacji, jak w pełni atestowane leki, takie jak Mysimba.

Rzecz jasna, bardzo ważna przy każdym leczeniu nadwagi i otyłości jest powolnie, aczkolwiek systematycznie, wprowadzana aktywność fizyczna oraz opracowanie optymalnej diety. Jednakże decydującym czynnikiem są tu odpowiednio dobrane składniki aktywne. Takowe posiada Mysimba, lek opracowany przez laboratoria irlandzkiej firmy Orexigen Therapeutics Ireland Limited. Mysimba zawiera dwie główne substancje czynne, czyli bupropion i naltrekson. Występują one w formie łatwo przyswajalnego chlorowodorku, w tabletkach o przedłużonym uwalnianiu. Oba składniki aktywne leku Mysimba oddziałują na ośrodkowy układ nerwowym, a w szczególności na te obszary w mózgu, które decydują o przyjmowaniu pokarmów. Mysimba reaguje i kontroluje impulsy o zapotrzebowaniu na pokarm, pojawiające się momentach zwiększonego zapotrzebowania energetycznego organizmu. W efekcie przyjmujący lek Mysimba odczuwa o wiele mniejsze natężenie łaknienia. Ale jest też drugi aspekt otyłości, o czym poniżej. Mowa tu o wytworzeniu się u osób tyjących swoistego mechanizmu nagradzania swojego mózgu nadprogramowym jedzeniem.

Stosowanie leku Mysimba, czyli psychologiczny aspekt odchudzania

Opracowany już kilka lat temu irlandzki preparat Mysimba uznawany jest przez wielu lekarzy niemalże za element rewolucyjny w zmaganiach z nadwagą. Co ciekawe, wielu psychologów leczących otyłość, widzi w nim świetny czynnik oddziałujący wprost na ośrodek sytości i głodu, zaimplementowany w naszym ośrodkowym układzie nerwowym. Jak bowiem wielu psychologów twierdzi, otyłość rodzi się i rozwija przede wszystkim w naszych głowach, a potem dopiero objawia się w fizyczności. Otóż Mysimba reguluje tę cześć w naszym mózgu, która jest odpowiedzialna za „jedzenie dla czystej przyjemności”. W podobny sposób jedna z substancji czynnych (naltrekson), stosowana jest w terapii osób uzależnionych od alkoholu – nie wytwarza kompleksu negatywnych reakcji wobec alkoholu, lecz raczej niweluje psychiczną potrzebę picia.

W trakcie leczenia samym bupropionem zauważono szybkie zmniejszenie wagi u pacjentów, natomiast badania nad zmniejszeniem zapotrzebowania na alkohol, potwierdziły z kolei skuteczność naltreksonu. Zdecydowano się więc połączyć obie substancje w leku Mysimba, by tym samym zwiększyć szansę osób z nadwagą lub chorobliwie otyłych. Mysimba nie tylko zatrzymuje główne tryby układu uzależnienia od jedzenia, ale w zauważalny sposób wpływa na motywację osoby chudnącej, wzmacnia poczucie jej wartości i zmniejsza poczucie frustracji z powodu nadwag i jedzenia.

Źródło: E-recepta Medyk.Online

materiał zewnętrzny

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *