REKLAMA

Na cyfryzację i kanalizację. Gmina Radoszyce z kolejnymi środkami [wideo, zdjęcia]

Gmina Radoszyce wykorzystuje kolejne zewnętrzne środki. W mijającym tygodniu samorząd podpisał umowy z wykonawcami dwóch  dużych projektów: kanalizacyjnego oraz dotyczącego cyfryzacji. 

REKLAMA

Na kanalizację gmina pozyskała blisko 3 miliony złotych –„Kanalizacja to inwestycja, która jest potrzebna. Uważamy w gminie w Radoszycach, że to jest rzecz standardowa, która powinna być w każdej miejscowości. Realizujemy to po kolei, w miarę możliwości. Mamy już skanalizowane około 42% gminy. Dziś podpisujemy następną umowę – miejscowość Radoszyce, w kierunku Plennej, do rzeki Kozłówki. Kwota, którą dzisiaj mamy do podpisania to ponad 2,9 mln złotych, z czego 2,5 mln złotych pochodzi ze źródeł krajowych z Programu Inwestycji Strategicznych na ten cel wodno-kanalizacyjny. Firma, która wygrała przetarg po raz pierwszy będzie realizować projekt na terenie gminy Radoszyce. Lider konsorcjum to firma Hydroterm z Radymna, natomiast partner strategiczny to Inwestycje Liniowie InvestLinie Żurawice” – mówi Michała Pękala, burmistrz miasta i gminy Radoszyce.

REKLAMA

Projekt dotyczący cyfryzacji wart jest blisko 263 tysiące złotych, a za jego wdrożenie w gminie Radoszyce odpowiada firma WEB-Profit z Piekar Śląskich –„Informatyzacja, kolejna umowa. Tym razem na 24 sztuki komputerów. W ramach Polski Cyfrowej, z której dostaliśmy dofinansowanie. Tutaj jest 60 dni na dostarczenie nam pełnego zestawu komputerów z programami. Dziękujemy za te środki” – tłumaczy burmistrz Pękala.

Oba wspomniane zadania będą realizowane jeszcze w tym roku.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *