REKLAMA

Na koneckim przeglądzie zawalczy 27 uczestników z całej Polski

W finałowym koncercie koneckiego przeglądu  „Poezja w piosence. Agnieszka i inni…” wystąpi 27 wykonawców. Wśród nich dwie konecczanki – Alicja Woldańska i Patrycja Dukat – będą reprezentować Miejsko-Gminny Dom Kultury w Końskich podczas finału już XI Koneckiego Przeglądu Piosenki. Koncert odbędzie się w piątek 22 listopada o godzinie 17.30.

REKLAMA

Ala Woldańska – jedna z dwóch konecczanek w finale przeglądu. Fot. Miejsko-Gminny Dom Kultury w Końskich

Soliści i zespoły wokalne mieli czas do 5 listopada, aby dosłać do Końskich zgłoszenie i nagranie do Koneckiego Przeglądu Piosenki „Poezja w piosence. Agnieszka i inni…”. Miejsko-Gminny Dom Kultury w Końskich konkurs organizuje po raz 11. Przypomnijmy, że to jeden z najbardziej prestiżowych konkursów muzycznych w naszym regionie. Jego pomysłodawcą jest instruktor muzyczny koneckiej placówki Roman Cieślak. Uczestników obowiązuje staranny dobór prezentowanych utworów, które poza ciekawą muzyką muszą się charakteryzować także dobrym tekstem –„Dbamy o popularyzację wartościowych piosenek i zazwyczaj uczestnicy konkursu doskonale to rozumieją” – mówi Roman Cieślak – „Stąd podczas konkursowych prezentacji i sceniczne stroje i fryzury i wręcz aktorska interpretacja utworu”. Jak dodaje Roman Cieślak, ilość przesyłek przeszła jego oczekiwania – „Swe nagrania przysłało nam ponad 50 osób z całej Polski. Jestem zaskoczony, że chcą u nas wystąpić wokaliści z Warszawy, Krakowa, Gdańska, Łodzi, Żywca. Niewielki lokalny konkurs stał się ogólnopolskim. Bardzo się z tego cieszymy. Oczywiście będą też wokaliści z Kielc, Skarżyska Kamiennej, Sandomierza, Staszowa, Końskich, Włoszczowy, Łopuszna i innych miejscowości. Jednak wyłonienie finalistów, którzy zaprezentują się przed widzami i jurorami 22 listopada w „Egipcjance”, nie był wcale łatwy. Zespół pod kierownictwem dyrektora placówki i muzyka Piotra Salaty, kilka dni przesłuchiwał nagrania, burzliwie dyskutował i w końcu zamiast 20 wokalistów do finału zaprosił 27”.

To właśnie tych 27 finalistów będzie walczyć o nagrody finansowe w wysokości 1500 złotych (I nagroda), 1000 złotych (II nagroda) i 700 złotych (trzecia nagroda). I, co się rzadko na konkursach spotyka, wystąpią z zespołem grającym na żywo w składzie: Roman Cieślak, Zbigniew Werens, Piotr Zaborowski i Marek Wąsik.

REKLAMA

Patrycja Dukat – jedna z dwóch konecczanek w finale przeglądu. Fot. Miejsko-Gminny Dom Kultury w Końskich

Lista uczestników:

Aleksandra Papierz z Łodzi, Alicja Woldańska z Końskich, Arkadiusz Solarz z Radomia, Urszula Stachura z Łopuszna, Filip Rychcik z Warszawy, Nina Kumorek z Żywca, Izabela Drogosz z Kielc, Emilia Chlewicka z Kielc, Julia Kamińska z Kielc, Karolina Pękalska z Kielc, Julia Maszczak z Sandomierza, Katarzyna Chodurek ze Staszowa, Kwartet Whats Up z Kielc, Maria Leszczełowska z Gdańska, Małgorzata Stec z Bełchatowa, Aleksandra Kuroczko z Sandomierza, Jakub Gałuszny z Chorzowa, Urszula Szumska z Kielc, Patrycja Piątek z Włoszczowy, Zofia Sydor z Krakowa, Magdalena Chołuj z Kielc, Antoni Zamudio – Zeidler z Bydgoszczy, Klaudia Groth z Rumii, Ewelina Machalewska z Rumii, Michał Bojczuk ze Skarżyska Kamiennej, Patrycja Dukat z Końskich, Daniel Feliński z Warszawy.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *