REKLAMA

Na Starym Młynie powstanie kładka [wideo]

Po remontach, które miały miejsce wokół stawu na Starym Młynie w Końskich, gmina Końskie planuje kolejne działania w tym miejscu. Tym razem chodzi o umożliwienie obejścia zbiornika wodnego dookoła.

REKLAMA

Nad rzeczką, która wpływa do stawu miałaby powstać kładka, dzięki której będzie możliwość spacerowania w niedostępnej do tej pory części tego terenu.

– „Chcemy przerzucić nad rzeczką kładkę, która pozwoliłaby na to, żeby utworzyć pełny ciąg spacerowy dookoła zalewu. Stąd przetarg, stąd, mam nadzieję, niedługie rozstrzygnięcie, które pozwoli nam na to, by jeszcze w tym roku, jeszcze tego lata można było z takiego ciągu spacerowego korzystać. To jest urocze miejsce i mam nadzieję, że jeśli dodamy tę wisienkę na torcie to raczej przyczynimy się do wzrostu popularności wśród spacerowiczów” – opowiadał burmistrz Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Obratański.

REKLAMA

Materiały na utworzenie kładki zostaną pobrane z rozmontowanego już mostku, który znajdował się na ulicy Mostowej 2, obecnie nazywającej się Mikołaja Ślifierza. Pomost, który pojawi się przy stawie będzie miał długość 12 metrów. Budowa obiektu może rozpocząć się już w czerwcu tego roku.

Zdjęcia:

REKLAMA

One thought on “Na Starym Młynie powstanie kładka [wideo]

  1. Magdalena pisze:

    Proponuję odrestaurować tzw. Babski Dołek na łąkach, teraz bajoro, ale za moich czasów, tj. lata 80te kąpaliśmy się 🙂 Pozdrawiam. Magdalena

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *