REKLAMA

Nadleśnictwo Barycz rozdawało sadzonki drzew [wideo, zdjęcia]

W piątek 12 kwietnia na terenie Nadleśnictwa Barycz miała miejsce ogólnopolska akcja #sadziMY. W tym dniu każdy mógł przyjechać i odebrać wybrane sadzonki drzewek różnych gatunków. Leśników odwiedzały między innymi dzieci z gminnych placówek oświaty.

REKLAMA

– „To jest kolejna odsłona akcji #sadziMY. Jest ona przeznaczona dla wszystkich, którzy mają ochotę posadzić sobie swoje własne drzewko na terenie, którym dysponują. Każdy, kto dzisiaj do nas przybędzie, dostanie jedno drzewko od nadleśnictwa” – mówił Kamil Kubicki z Nadleśnictwa Barycz.

REKLAMA

Jest to akcja ogólnopolska. Włączyło się w nią ponad 420 nadleśnictw z całego kraju. Często stoiska leśników pojawiają się w centrach miast, gdzie mogą trafić do większej liczby zainteresowanych.

– „W Nadleśnictwie Barycz dysponujemy dzisiaj dla państwa bukiem, sosną, świerkiem, jodłą i dodatkowo śliwą ałycza” – dodaje Kubicki.

W całym kraju przygotowano około milion sadzonek, które trafią w ręce Polaków. W Nadleśnictwie Barycz zainteresowanych jest każdego roku około 500 osób.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *