REKLAMA

Najlepszy ranking giełd kryptowalut. Sprawdź go

[artykuł tylko dla pełnoletnich, materiał sponsorowany] Kryptowaluty, a w szczególności handel nimi oraz działanie giełd kryptowalut to w Polsce ciągle temat dosyć kontrowersyjny. Zajmowanie się tą dziedziną nie jest jednak w żaden sposób prawnie zakazane, a wielu na kryptowalutach się bogaci. Chcąc wejść na giełdę w tym temacie warto zapoznać się z rankingiem.

REKLAMA

Im więcej wiedzy tym większe szanse na dobry zarobek

Jeżeli stawiasz dopiero pierwsze kroki w tym świecie to musisz wiedzieć, że najpopularniejszymi miejscami do zakupu i sprzedaży kryptowalut są ich giełdy. Na świecie istnieje ich mnóstwo – na ten moment nawet trudno to zliczyć. Wiele znajduje się w Azji oraz Ameryce Północnej, ale giełdy są ogólnoświatowe i dostęp do nich jest niemal z każdego Państwa. Która giełda może okazać się dla Ciebie najlepsza? Warto poznać ranking giełd kryptowalut i zdobyć mnóstwo wiedzy w tym temacie. Zwłaszcza, że niektóre rankingi są prowadzone w języku polskim – tak nie wiele potrzeba by zanurzyć się do świata kryptowalut!

REKLAMA

Na co zwracać uwagę wybierając giełdę kryptowalut?

Na przykład na to jak dana giełda działa w Twoim kraju. W Polsce specjaliści z TGD Ratings polecają takie giełdy jak OKX, MEXC, Uniswap oraz kilka innych. Innym ważnym aspektem dla wielu użytkowników jest poziom anonimowości (uważa się, że na przykład giełdy CEX gwarantują najmniejszy stopień anonimowości). Natomiast często mniejsza anonimowość to większe bezpieczeństwo użytkownika oraz jego aktywów.

Wiele osób zwraca też uwagę na takie aspekty jak szybkość transakcji, możliwości wypłat, daty założenia giełdy (im dłuższe działanie tym często większa pewność jej stabilnego funkcjonowania).

Czynników wpływających na to którą giełdę kryptowalut wybrać jest mnóstwo. Warto więc zajrzeć na ranking giełd kryptowalut by zobaczyć je wszystkie, porównać i mieć możliwość świadomego i pełnego wyboru.

To potężne machiny

Giełdy kryptowalut obracają ogromnymi środkami. Wolumeny obrotu na 24h największych z nich sięgają nie dziesiątek, a setek milionów dolarów. To jak duży jest obrót danej giełdy także może być dla nas wskazówką czy miejsce to jest pewne do inwestowania swoich środków. Dla naszego zarobku ważne są oczywiście również wielkości prowizji jakie proponuje dana giełda, nie bez znaczenia są także oferowane bonusy. Oczywiście jeżeli jesteśmy początkujący to zwróćmy uwagę także na intuicyjność interfejsu i ogólne wrażenia innych użytkowników (opinie można znaleźć w internecie) z początkowej fazy korzystania z giełdy – jeżeli zaczynamy to wiadomo, że im łatwiej tym lepiej.

Kiedy już sprawdzimy wszystkie wskazane czynniki będzie nam o wiele łatwiej wybrać i postawić na giełdę dla siebie.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *