UKS Olimpia Końskie na turnieju w Bilczy [zdjęcia]

W lutym w Bilczy zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego Olimpia Końskie z rocznika 2010 i młodsze wzięły udział w Ogólnopolskim Turnieju o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Morawica. W turnieju startowało osiem drużyn podzielonych na dwie grupy. Olimpijki zajęły piąte miejsce.

W grupach mecze rozgrywano systemem „każdy z każdym”, a następnie na krzyż. Zespoły z miejsc 1 i 2 walczyły o zwycięstwo w turnieju, natomiast z miejsc 3 i 4 miały grać o V miejsce. Nasza drużyna zajęła w grupie 3 miejsce i z uwagi na to, że w każdej z grup wystartowała drużyna starsza ustalono, że Olimpia rozegra dwumecz o V miejsce z KMKS Kraśnik. Konecki zespół wygrał oba mecze: 9:5 i 7:2 zajmując ostatecznie V miejsce w turnieju.

Najlepszą zawodniczką w drużynie została wybrana Antonina Stanek, a Maja Augustyniak zajęła II miejsce w klasyfikacji najskuteczniejszej zawodniczki zdobywając 18 bramek.

Skład zespołu: Urszula Turalska, Maja Augustyniak, Antonina Stanek, Agata Cichoń, Alicja Oksińska, Maja Krakowiak, Maja Wełżyńska, Nadia Wojna, Natalia Milczarek, Adrianna Kwiatkowska, Aleksandra Błachowicz. Trenerzy – Konrad Zwierzchowski, Piotr Klusek.