REKLAMA

Narodowe Czytanie 2019 w Radoszycach [zdjęcia]

Jakiś czas temu w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Radoszycach odbyła się akcja Narodowe Czytanie 2019. Udział wzięli fani dobrej książki i klasycznej polskiej literatury.

REKLAMA

Inicjatywa stała się w radoszyckiej bibliotece już tradycją. W tym roku spośród proponowanych przez parę prezydencką pozycji zaprezentowano „Katarynkę” Bolesława Prusa, „Rozdziobią nas kruki, wrony” Stefana Żeromskiego oraz „Dym” Marii Konopnickiej. Na wydarzenie przybyło około 30 osób, które lubią dobrą książkę oraz tradycyjną polską literaturę.

REKLAMA

Tę edycję Narodowego Czytania, które w Radoszycach odbywa się już trzeci raz, rozpoczął wiceburmistrz Grzegorz Pakuła. Przeczytał on nowelę Prusa. Pośród prezentujących kolejne pozycje znaleźli się przedstawiciele władzy samorządowej, dyrektorzy szkół i przedszkola, kierownicy jednostek organizacyjnych gminy, nauczyciele oraz przyjaciele biblioteki.

Przedstawione utwory dostarczyły przybyłym wiele emocji i wzruszeń. Akcja ta nie tylko wspiera czytelnictwo i promuje piękno polskiej literatury, ale jest także okazją do spędzenia czasu w bardzo kulturalny sposób.

Zdjęcia (MGBP w Radoszycach):

REKLAMA

Dodaj komentarz