Nasi karatecy pojadą na Mistrzostwa Europy do Walencji! [zdjęcia]

Jakub Owczarek, Martyna Białecka, Amelia Łyczek oraz Julia Domagała pojadą na Mistrzostwa Europy do hiszpańskiej Walencji. Zawodnicy Koneckiego Klubu Karate Kyokushin przepustki na czempionat wywalczyli sobie w sobotę podczas turnieju kwalifikacyjnego w Kaliszu.

Jakub Owczarek wygrał swój pierwszy turniej kwalifikacyjny w seniorach, tym samym zakwalifikował się do Mistrzostw Europy Seniorów, które odbędą się w dniach 24-25 maja w Walencji! Owczarek dotychczas dwukrotnie zdobył tytuł Mistrza Europy Juniorów. Trzymamy kciuki za sukces także na arenie seniorskiej!

Niestety kwalifikacji nie przebrnęli Oliwia Małecka i Daniel Ciaś.

Z kolei w kategoriach juniorskich do czempionatu Starego Kontynentu zakwalifikowały się: Martyna Białecka (1 miejsce w kwalifikacjach), Amelia Łyczek (1 miejsce w kwalifikacjach) oraz Julia Domagała (2 miejsce).

Występy naszych zawodników podczas mistrzostw będziemy śledzić z ogromną uwagą.