Neptun Końskie remisuje z Szydłowianką Szydłowiec 1:1 [wideo]

W sobotnim sparingu konecczanie zremisowali z szydłowianami 1:1. To już drugi remis w zimowych grach kontrolnych przygotowujących szkoleniowców do mistrzostw. W sumie podopieczni Waldemara Szpiegi rozegrali już pięć meczów z czego trzy zwyciężyli.

W meczu z Szydłowianką Szydłowiec jedyną bramkę dla Neptuna Końskie zdobył w pierwszej połowie Janek Sroka. Dzięki temu nasi zawodnicy spokojnie rozgrywali piłkę. W drugiej połowie mieli kilka niewykorzystanych akcji. Po około 60 minucie gry trener Waldemar Szpiega dokonał czterech zmian. Młodzi zawodnicy nie ustrzegli się przed jednym błędem który wykorzystał Bartosz Kozicki. Wybita bezpośrednio przez stopera piłka trafiła do naszej bramki. Od tego momentu konecczanie nie mogli rozegrać ataku. Przeciwnicy mieli znaczną przewagę w posiadaniu piłki.

W grach kontrolnych trener dokonuje częstych zmian żeby sprawdzać młodych zawodników, analizować błędy i wyciągać wnioski.

Przypomnijmy, że konecczanie rozpoczęli przygotowania do zawodów od bardzo wysokiej wygranej z Victorią Mniów 8:1. Tydzień później nasi zawodnicy zremisowali 1:1 z Gerlachem Drzewica. W zeszły piątek pokonali Pilicę Przedbórz 2:1. W środę zwyciężyli z Ceramiką Paradyż 6:1.

Przed naszym zespołem jeszcze trzy potyczki podczas zimowej przerwy. Wszystkie spotkania zostaną rozegrane na stadionie OSiR przy ulicy Południowej w Końskich. W sobotę 22 lutego podopieczni trenera Waldemara Szpiegi zmierzą się z Hetmanem Włoszczowa. Kolejny mecz odbędzie się w środę 26 lutego z Ceramiką Opoczno, a w sobotę 29 lutego z Drogowcem Jedlińsk.

Neptun Końskie – Szydłowianka Szydłowiec 1:1 (1:0)