Neptun na remis z wiceliderem po emocjonującym meczu [wideo, zdjęcia]

VI Liga Świętokrzyska to bardzo dziwne rozgrywki, a jednym z dziwniejszych zespołów w nich jest Neptun Końskie. Konecczanie potrafią wysoko przegrać z outsiderami lub beniaminkami by za chwilę urwać punkty potentatom. Ten drugi scenariusz mieliśmy w niedzielę. W Końskich żółto-niebiescy zremisowali z Granatem Skarżysko-Kamienna po meczu obfitującym w emocje. Zobaczcie w naszym wideo najciekawsze fragmenty tego meczu.

Pierwsza połowa to większy nacisk ze strony gości. Stworzyli oni kilka sytuacji, ale na posterunku byli albo nasi defensorzy albo niezawodny bramkarz Łukasz Herda.  Nasi starali się kontrować, ale jak często ostatnio – brakowało skuteczności. Swoje sytuacje w tej odsłonie mieli Markowicz oraz Raczyński, ale trudno mówić tu o tak zwanych „setkach”.

Drugą odsłonę zawodnicy trenera Arkadiusz Bilskiego rozpoczęli z większym animuszem. Nieźle pracowały nasze skrzydła, a po wejściu na boisko Kevina Castillo i Mateusza Szabata byliśmy w stanie powalczyć z Granatem także w środku pola. Dobre akcje rozpoczynały się często właśnie od Castillo lub Kacpra Marcinkowskiego. Jednak to po zagraniu Szabata na wolne pole piłkę dopadł Patryk Raczyński i umieścił futbolówkę w bramce rywali.

Granatowi pozostało na zremisowanie około 10 minut. Goście rzucili się do ataków, a i wydawać by się mogło sprzyjały im decyzje arbitra, który nagle zaczął dostrzegać wyłącznie agresywną grę Neptuna, nie widząc często identycznych zagrań piłkarzy Granatu.

Po jednym z rzutów wolnych futbolówke znakomicie odbił Herda. Dobre obrony nie mogły jednak trwać wiecznie. Sędzia doliczył aż sześć minut do regulaminowego czasu gry, a po około 120 sekundach futbolówka znów trafiła do skarżyszczan przed 16 metr i z wymierzonym strzałem Ucińskiego nasz golkiper nie miał już szans. Spotkanie zakończyło się więc remisem.

Szesnasty w tabeli Neptun za tydzień na wyjeździe zagra ze Spartakusem Daleszyce, a na boisko przy Sportowej gracze trenera Bilskiego powrócą w niedzielę 13 listopada (godzina 13:00), kiedy to zmierzą się z Wierną Małogoszcz.

Neptun Końskie – Granat Skarżysko-Kamienna 1:1 (0:0)
Neptun:
Herda, Maciejewski (Wojna), Skalski, Piotrowski, Marcinkowski, Igor Wasik (Szabat), Raczyński, Markowicz, Kobryń, Khrapach (Filip Wasik), Blach (Castillo)
Gole: Patryk Raczyński – Neptun, Kamil Uciński – Granat

4 thoughts on “Neptun na remis z wiceliderem po emocjonującym meczu [wideo, zdjęcia]