Neptun przegrywa, Partyzant remisuje. 29. kolejka IV ligi [retransmisje, zdjęcia]

W ten weekend spotkania w ramach 29. kolejki IV Ligi Świętokrzyskiej rozgrywały dwie drużyny z powiatu koneckiego. Neptun Końskie w niedzielę na stadionie przy ulicy Sportowej przegrał z Granatem Skarżysko-Kamienna 1:3, natomiast Partyzant Radoszyce w sobotę na wyjeździe zremisował z Moravią Morawica 1:1.

Mecz Neptuna wydawał się bardzo wyrównany, dopóki do siatki żółto-niebieskich nie posłano dwóch celnych strzałów w pierwszej połowie. Bramka kontaktowa strzelona przez Jakuba Urbana padła na początku drugiej części spotkania – w 50. minucie, jednak z uwagi na problemy techniczne spowodowane złymi warunkami atmosferycznymi nie udało nam się jej zarejestrować. Konecczanie walczyli do ostatnich minut, a nerwowa gra z obu stron często powodowała wiele niepotrzebnych błędów. Powrót do sytuacji remisowej uniemożliwił gol piłkarzy ze Skarżyska w doliczonym czasie gry.

Obecnie Neptun zajmuje 15. miejsce w tabeli IV ligi z bilansem 10 wygranych, 5 remisów i 12 przegranych. Niedzielny rywal podopiecznych Waldemara Szpiegi znajduje się na 6. lokacie.

Neptun Końskie – Granat Skarżysko-Kamienna 1:3 (0:2)
Skład Neptuna: Herda, Maciejewski, Bińkowski, Obuch, Armata, Skalski, Urban (Wasik), Markowicz, Sochacki, Pach (Białas), Kwiecień
Gol dla Neptuna: Urban

Zdjęcia ze spotkania Neptun Końskie – Granat Skarżysko-Kamienna:

Partyzant Radoszyce w sobotę zremisował drugie spotkanie z rzędu, tym razem z Moravią Morawica zajmującą 3. pozycję w tabeli IV ligi.

Przypominamy, że drużyna z Radoszyc obecnie zamyka tabelę IV ligi tracąc 9 punktów do bezpiecznego miejsca, które nie skutkowałoby spadkiem do klasy okręgowej.

Sobotnie spotkanie było transmitowane przez klub z Morawicy, a poniżej zamieszczamy retransmisję meczu:

Moravia Morawica – Partyzant Radoszyce 1:1 (0:0)
Skład Partyzanta: Kaszuba (Szustak), Cegieła, Laskowski, Pękala, Długosz, Kulczyński, Pałka (Piwowarczyk), Sobczyk (Wojna), Pilarski, Basiak (Mularczyk)
Gol dla Partyzanta: Mularczyk