Neptun z kolejną przegraną. Tym razem lepsza Wierna [zapis transmisji]

Wierna Małogoszcz pokonała na stadionie przy ulicy Sportowej drużynę Neptuna Końskie. Spotkanie było wyrównane, ale więcej szczęścia mieli piłkarze gości ostatecznie zwyciężając 2:0. Zobaczcie zapis wideo z większości tego meczu.

Konecczanie obie bramki stracili w pierwszej połowie. Około 30 minuty na 1:0 trafił Paweł Rogula. Ten sam zawodnik ustanowił wynik tuż przed przerwą.

Żółto-niebiescy starali się budować akcje, dominowali w dużych fragmentach spotkania, ale Wierna bardzo skutecznie i mądrze się broniła czyszcząc wszystkie sytuacje koneckiego teamu. Całe spotkanie można określić jako wyrównane, chociaż to goście mieli więcej szczęścia, ale i boiskowego cwaniactwa oraz doświadczenia. To zrobiło różnicę, która przełożyła się na końcowy wynik. Dla koneckie zespołu to trzecia przegrana z rzędu (wcześniej z GKS-em Rudki oraz Starem Starachowice).

Po tej wygranej Wierna przeskoczyła Neptuna w tabeli. Piłkarze Arkadiusz Bilskiego z dorobkiem 37 punktów zajmują siódmą lokatę w tabeli Hummel IV Ligi. Wiadomo, że w niedzielę 1 maja ich dorobek punktowy się powiększy – konecczanie powinni zagrać z Lubrzanką Kajetanów, ale ta wycofała się z rozgrywek, a zatem nasz zespół walkowerem otrzyma trzy punkty. Kolejny mecz przy ul. Sportowej odbędzie się w niedzielę 8 maja. Wtedy to zawodnicy trenera Bilskiego podejmą AKS Busko-Zdrój, z którym sąsiadują w tabeli.

Neptun Końskie – Wierna Małogoszcz 0:2 (0:2)
Neptun: Łukasz Herda, Adrian Maciejewski, Łukasz Skalski, Patryk Raczyński, Patryk Kwiecień (Mateusz Szabat), Miłosz Karwat, Łukasz Wojna (Szymon Górecki), Konrad Musielewicz (Kacper Marcinkowski),  Marcin Bińkowski (Iwo Sochacki), Jakub Banasik, Kevin Castillo (Maciej Blach).