Neptun zatrzymany na własnym boisku przez Pogoń Staszów [wideo, zdjęcia]

Kilka dni temu ŁKS Łagów zakończył serię zwycięskich spotkań Neptuna Końskie w IV Lidze. Niestety wczoraj naszym piłkarzom też nie udało się wygrać.

Powyżej mogą Państwo obejrzeć najciekawsze fragmenty tego spotkania, w tym wszystkie cztery gole, które padły w niedzielę.

Spotkanie wiceliderów IV ligi z Końskich z 10 drużyną tabeli, czyli z Pogonią Staszów rozpoczęło się na stadionie przy ulicy Sportowej w niedzielę o godzinie 16.00. Pierwsze 45. minut to gra w środku pola, z lekką przewagą naszych. Jednak żadna z drużyn gola w tym okresie gry nie zdobyła.

Druga połowa to początkowo zmasowane ataki piłkarzy Waldemara Szpiegi. Przyniosły one efekt w 63. minucie, kiedy to do siatki rywali trafił Adrian Maciejewski wykorzystując dokładne dogranie z rzutu rożnego. Następnie inicjatywę przejęła Pogoń. Dwukrotnie błysnął jeden gracz tego zespołu – Krystian Rzepa. Zawodnik ten po dwóch indywidualnych akcjach, mijaniu naszych obrońców i precyzyjnych strzałach strzelił dwa gole w odstępie 3 minut. W 82. minucie mieliśmy więc wynik 1:2. Neptun rzucił się do odrabiania strat, ale Supierz i Gardynik marnowali dogodne sytuacje. W końcu w doliczonym czasie pani arbiter Anna Adamska podyktowała rzut karny dla MKS-u. Pewnym strzałem na bramkę zamienił go Piotr Gardynik i ostatecznie mecz zakończył się remisem.

Za tydzień Neptun powalczy na wyjeździe z drużyną Naprzodu Jędrzejów.

Neptun Końskie – Pogoń Staszów 2:2