REKLAMA

Niezwykłe laboratorium zawitało do MGDK Końskie [wideo, zdjęcia]

„Laboratorium Przyszłości” w środę oraz czwartek gościło w Miejsko-Gminnym Domu Kultury w Końskich. Uczestnicy ferii poznawali przez zabawę tajniki nowoczesnych technologii, a podczas wieczornych spotkań z działania laboratorium skorzystać mogły też dzieci niezapisane na zimowe zajęcia.

REKLAMA

„Przez dwa dni z Laboratorium Przyszłości jesteśmy w Domu Kultury. Nasze zajęcia są dość atrakcyjne dla dzieci, ponieważ dysponujemy pięcioma stanowiskami i są to: drukarka 3D, aplikacja do rozpoznawania gestów, pięć robotów photon, długopisy 3D i okulary do wirtualnej rzeczywistości. Laboratorium Przyszłości to projekt skierowany do szkół w całej Polsce, z którego 80% już szkół skorzystało i dzięki niemu mogli zakupić różny sprzęt i przeszkolić się z korzystania z różnych technologii” – opowiada nam Izabella Ferens, ambasadorka projektu „Laboratoria Przyszłości”.

Uczestnicy zajęć w MGDK mogli korzystać z tych wszystkich urządzeń, ale i otrzymali garść informacji o nich. Dzieci i młodzież dowiadywały się między innymi o tym do czego służą Google VR oprócz zabawy, podobnie z drukarką 3D, sterowaniem gestów oraz programowalnym robotem photon.

REKLAMA

W trakcie dnia z dobrodziejstwa laboratorium korzystały dzieci zapisane na „Ferie z Domem Kultury”, wieczorem grupa utworzona specjalnie na te zajęcia.

W środę i czwartek dzieciaki podczas ferii uczestniczyły też w zajęciach ceramicznych pod okiem Bogumiły Nowocień oraz kulinarnych, które poprowadziły Małgorzata Pasek oraz Urszula Nowicka.

Zdjęcia (MGDK Końskie):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *