REKLAMA

Niezwykłe opłatkowe spotkanie w gminie Słupia [wideo, zdjęcia]

Za nami coroczne magiczne spotkanie w gminie Słupia (Konecka). Organizowane jest ono dla samotnych i dla niektórych jest tak naprawdę jedyną wigilią w roku. 

REKLAMA

W poprzednich latach gminne spotkanie opłatkowe odbywało się na przemian w różnych szkołach. Odkąd jednak funkcjonuje ośrodek Senior Wigor w Pilczycy postanowiono to wydarzenie ulokować właśnie w tym miejscu. – „To jest już tradycyjne spotkanie przed świętami. Organizujemy to przez Urząd Gminy razem z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej, który nam pomaga. To już tradycja. Wcześniej te spotkania były w szkołach, natomiast teraz mamy miejsce gdzie seniorzy przebywają na co dzień i wykorzystujemy je by w miłej atmosferze spędzić te kilka chwil. Myślę, że ta tradycja jest kontynuowana i takie są potrzeby, bo tych osób, które mieszkają same u nas w gminie jest coraz więcej i im trzeba pomóc by mogli się spotkać, porozumieć, porozmawiać. Mają taką okazję przed świętami i dlatego to robimy.”  – opowiedział nam wójt Słupi Robert Wielgopolan.

Wigilia rozpoczęła się od krótkiego programu artystycznego, który przygotowali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Rudzie Pilczyckiej. 

REKLAMA

Po nim modlitwę odmówił ks. Piotr Kszczot, wikiariusz w parafii pw. św. Michała Archanioła w Pilczycy. Następnie błogosławieństwo odczytał proboszcz tej parafii – Mieczysław Pasek.

Potem kolejno życzenia składali: Duchowni, Przewodnicząca Rady Gminy Słupia Konecka Krystyna Kuder. –„Dlaczego wyczekujemy gwiazdy na niebie? Dlaczego śpiewamy kolędy? Dlatego by uczyć się miłości, dlatego żeby potrafić sobie ręce, dlatego żeby się do siebie uśmiechać i dlatego, żeby umieć przebaczać. I tego wszystkie życzę przez te święta i cały następny rok. Byście mogli się w tej odpowiedzi realizować. Wszystkiego dobrego.” – nietypowo życzyła wszystkim przewodnicząca Kuder.

Wigilia w Słupi (Koneckiej) (7)

Wójt gminy Robert Wielgopolan. –„Ja życzę wszystkim zdrowia i szczęścia, bo to jest najważniejsze w naszym życiu.”

A także przedstawiciele uczestników zajęć organizowanych w Dziennym Domu Pobytu Senior Wigor oraz przedstawiciele zespołu ludowego z Rudy Pilczyckiej „Kalinka”.

Po życzeniach wszyscy symbolicznie przełamali się opłatkiem, a na koniec przybyli mieszkańcy gminy spożyli zapewniony przez organizatorów smaczny poczęstunek.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *