REKLAMA

Nocna droga krzyżowa do Paradyża w ten piątek

W piątek po mszy o godzinie 17:00 z parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Końskich wyruszy nocna droga krzyżowa około 32 kilometrową trasą do Paradyża. Organizatorzy zachęcają do dołączania.

REKLAMA

Foto: archiwum tkn24.pl

Nocna Droga Krzyżowa do Sanktuarium Chrystusa Ukoronowanego i Krwi Zbawiciela w Paradyżu wyruszy w piątek po mszy świętej o godzinie 17:00 z ulicy Robotniczej. Długość trasy to około 32 km. Na starcie wszyscy uczestnicy otrzymają trasę, jej opis, wskazówki na drogę. Powrót każdy zabezpiecza sobie na własna rękę. Droga krzyżowa rozpoczyna się mszą św. w naszej parafii MBNP, o godzinie 17:00. Na jej zakończenie błogosławieństwo na drogę i każdy własnym tempem w ciszy rozważając tajemnice męki i śmierci Chrystusa, idzie wyznaczoną trasą.

O wszystkich szczegółach tej drogi krzyżowej możecie przeczytać na specjalnej stronie internetowej TUTAJ.

REKLAMA
REKLAMA

9 thoughts on “Nocna droga krzyżowa do Paradyża w ten piątek

 1. Konecczanka pisze:

  A wystarczyłoby ludziom powrót zapewnić to więcej chętnych by było. No ale po co się wysilać? Po co przemęczać?

 2. losiu pisze:

  :))konecczanka jak zwykle juz cie tu wszyscy znaja na forum :)))albo asfalt dziurawy albo kibel za drogi albo buty dziurawe ….moze umówmy sie tak przyjdz pod kościół wczesniej i powiedz ze potrzebujesz transportu chętnie cie zabierzemy:)))nie martw sie jakos to udźwigniemy głowa do góry:))
  A transportu nie ma z prostej przyczyny kazdy idzie sam dla umartwienia i w związku z tym jeden dojdzie na 2 inny na 3 inny na 4 inny wcale :))ale jak masz wolne auto i czas to mozesz nas podrzucać co 10 minut do końskich:))

 3. Konecczanka pisze:

  Logiczne, że każdy idzie swoim tempem. Na miejscu można chwile poczekać i o dwóch okragłych godzinach może być powrót. Myślenie nie powinno boleć ale jak zwykle boli i jak zwykle tych co zawsze:)

 4. losiu pisze:

  I jak dojdziesz na 3.05 to do 4 sobie poczekasz rozumiem :))rzadko taki wyrozumiały pielgrzym sie trafia :))

 5. Konecczanka pisze:

  Tak samo rzadko jak parafia, która niby organizuje, w „telewizji” się ogłasza ale wracaj sam:) bo my to bogata parafia jesteśmy i tu wszyscy mają samochody i kierowców na zawołanie:) wszyscy inni w domach się módlcie albo w innych parafiach:)

 6. losiu pisze:

  Musze cie zmartwić …taka jest ogólnopolska zasada EDK moze poczytać w necie :)))to nie jest droga dla wszytkich i wycieczka z autokarem i paczkami na powrocie .Wiec zanim zaczniesz bić pianę na forach jak ro sa wsYscy nieudolni i źli i wogole to trzeba doczytać zanim zaczniesz pisac ze szkoda ze czeresnie w zimę nie zakwitły :))

 7. Konecczanka pisze:

  To nie jest EDK tylko Konecka Droga Krzyżowa:) doczytaj:) i zapraszam na prawdziwą EDK jak dasz radę. Oby Ci się udało z Bożą Pomocą.

 8. losiu pisze:

  Mam nadzieje ze w prawdziwej sa autokary ?:)

 9. Konecczanka pisze:

  Skoro Konecka Parafia organizuje to powrót też powinien być organizowany. Jak coś się robi to porządnie, tak żeby wszystkim Konecczanom umożliwić. I nie promować się, że „się organizuje”.

Dodaj komentarz