REKLAMA

Nowa hala sportowa przy 'Dwójce’ w Końskich. Budowa już niebawem! [wideo, zdjęcia]

Już niebawem rozpoczną się pierwsze roboty budowlane przy hali sportowej, która powstanie przy Szkole Podstawowej nr 2 w Końskich. Firmą, która wygrała przetarg zostało Przedsiębiorstwo Remontowo-Budowlane „PER-MIR”. Kwota inwestycji opiewa na ponad 15 milionów 600 tysięcy złotych, przy 90 procentowym dofinansowaniu, z terminem wykonania do sierpnia 2024 roku.

REKLAMA

Inwestycja realizowana jest przy współudziale rządowego programu Polski Ład – „Gmina Końskie otrzymała dofinansowanie w wysokości 12 milionów 600 tysięcy złotych. Rozstrzygnięcie przetargowe nastąpiło na poziomie ponad 15 milionów 680 tysięcy złotych. Liczymy, że ta kwota nie ulegnie znaczącemu zwiększeniu, bo musimy jeszcze wybrać inspektora nadzoru budowlanego […] Pozostaje jeszcze kwestia uzgodnień dotyczących harmonogramu robót, bo dzisiaj mamy ten harmonogram rozbudowany na podstawie umowy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego. Może on jednak ulec modyfikacji, jeżeli obydwie strony się w tej sprawie porozumieją. Naszą intencją jest, żeby ta budowa powstała jak najszybciej, jak najszybciej została oddana do użytku” – mówi Krzysztof Obratański, burmistrz miasta i gminy Końskie.

REKLAMA

Do tej pory dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Końskich uczestniczyły w zajęciach z wychowania fizycznego na sali, która nie była w stanie pomieścić wszystkich klas, ćwiczących w tym samym czasie. Nowe pomieszczenie posiadać ma wszystkie niezbędne udogodnienia i dużo miejsca – „To będzie hala pełnowymiarowa. Z boiskiem o wymiarach pozwalających na rozgrywki w piłkę ręczną, z boiskiem tak zorganizowanym, żeby można było rozkładać jednocześnie sprzęt do piłki koszykowej i siatkówki, z widownią na dwieście-kilkadziesiąt miejsc, z pełnym zapleczem sanitarnym, socjalnym dla korzystających, a więc z szatniami, natryskami, łazienkami i z magazynkiem dla potrzeb przechowywania sprzętu sportowego, bo przecież nie tylko gry zespołowe będą tam rozgrywane. Będzie tam również sala rozgrzewki, fitness. To wszystko będzie połączone łącznikiem z głównym budynkiem szkoły. Tak, jak powiedziałem w planie zagospodarowania tego terenu, między budynkiem głównym szkoły, a halą zmieści się boisko sportowe zewnętrzne” – opowiada Krzysztof Obratański.

Budynek hali sportowej został zaprojektowany tak, aby komponował się z resztą całego kompleksu. Dodatkowo w ramach inwestycji odmalowana zostanie również elewacja istniejącego już budynku szkoły, powstanie też nowoczesne boisko, bieżnia do sprintów, skocznia w dal, przestrzenny parking i nowe ogrodzenie.

Wizualizacja hali sportowej.

Według przyjętego wstępnie harmonogramu i umowy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, termin wykonania zadania został wyznaczony do dnia 30 sierpnia 2024 roku – „Mamy czas do 2024 roku […] Natomiast będziemy chcieli, żeby w 2023 roku dzieci już rozpoczęły zajęcia w nowej hali” – dodaje burmistrz.

Prezes Przedsiębiorstwa Remontowo-Budowlanego „PER-MIR”, Mirosław Perlak liczy na to, że pierwsze prace budowlane rozpoczną się już w przyszłym tygodniu – „Na początku to będą wstępne prace, takie przygotowawcze. Zorganizujemy tutaj zaplecze techniczne, a później pomału zaczniemy inwestycje ziemne i etapowo będziemy to wszystko realizować […] Mamy już plac praktycznie przekazany, ja myślę, że w przyszłym tygodniu już wejdziemy z robotami” – informuje kierownik firmy.

Podczas podpisania umowy obecni byli także: Piotr Słoka, przewodniczący Rady Miasta i Gminy, Jacek Szmit, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Końskich, wiceburmistrzowie Krzysztof Jasiński i Marcin Zieliński, skarbnik gminy Beata Lis, Krystyna Milczarek, naczelnik Wydziału Edukacji oraz dzieci z klas pierwszej, trzeciej i szóstej Szkoły Podstawowej nr 2 w Końskich.

Zdjęcia:

REKLAMA

6 thoughts on “Nowa hala sportowa przy 'Dwójce’ w Końskich. Budowa już niebawem! [wideo, zdjęcia]

 1. zzz pisze:

  no jak ładnie na zdjęciach a w realu wiele inwestycji rozgrzebanych ,końca nie widać

 2. andrzej pisze:

  Tyle lat czekano na budowę hali z prawdziwego zdarzenia w tej szkole i nie tylko , dzieciaki będą mogły rozwijać się wszechstronnie sportowo a to bardzo ważne w tych czasach gdzie większość czasu spędzają przed komputerami .Dziwie się tylko dlaczego tak późno przecież nauczyciele nie mogli realizować programu z W-F-u to co robili to była wielka improwizacja , nikomu to nie przeszkadzało ??? Aby tylko hala były otwarta popołudniami na zajęcia sportowe i rekreacyjne .

 3. Mieszkaniec pisze:

  Sierpień 2024, termin wykonania? Wg mnie to nierealne.

 4. andrzej pisze:

  Zaplanowane na koniec kadencji Pana Burmistrza.

 5. zenek pisze:

  Żenada z tym burmistrzem….obiecanki cacanki .niczego jeszcze nie skończył prawidłowo,no szkołę w Stadnickiej, a obiecywać potrafi.Ale cóz ciemny ludek Konecki emeryci renciści …te sieroty po PRL-u i tak zagłosują na tego gościa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *