REKLAMA

Nowa ulica i nowe miejsca parkingowe pojawią się w Sielpi [wideo, zdjęcia]

Budowa nowej ulicy pomiędzy istniejącymi: Wjazdową i Dorzeczną w Sielpi jest niezagrożona. Gmina Końskie niemal na pewno wyłoni jej wykonawcę, a to dla bliższych i dalszych turystów bardzo dobra wiadomość. W Sielpi przybędzie miejsc parkingowych, a dotarcie do rzeki Czarnej będzie łatwiejsze. 

REKLAMA

„Nowa droga powstanie z połączenia ulicy Dorzecznej i biegnie zupełnie nowym śladem łącząc w pętlę ulicę Dorzeczną z ulicą Wjazdową i myślę, że ruch w tym obszarze uczyni płynnym i bezpiecznym” – tłumaczy nam Krzysztof Obratański, burmistrz miasta i gminy Końskie.

Droga ma spełniać kilka funkcji: odciążyć ruch w turystycznej części Sielpi, ułatwić dotarcie do zacisznych rejonów rzeki Czarnej, ale dzięki tej inwestycji pojawią się też zawsze mile widziane w tym miejscu nowe miejsca parkingowe –„W ramach budowy tej nowej ulicy delikatnie przebudowujemy już dwie istniejące. Ulica Spółdzielcza uzyska na prawie całej długości dodatkowe miejsca postojowe. To samo będzie z ulicą Dorzeczną, dlatego że na Sielpi sposób korzystania z Kąpieliska polega na tym, że przyjeżdża się do ośrodka […] Wolimy to zbudować w ten sposób by w jak najbardziej cywilizowany sposób umożliwić parkowanie”  – mówi Obratański.

REKLAMA

Otwarto już oferty, które wpłynęły w ramach rozpisanego przetargu. Najkorzystniejsza z nich to kwota poniżej 700 tysięcy złotych. W najbliższych dniach okaże się czy wykonawca ostatecznie zostanie wyłoniony. Gmina złożyła dokumentację do Funduszu Dróg Samorządowych na dotację do tej inwestycji. Jednak nawet jeśli samorząd tych środków nie otrzyma to drogę zbuduje, bo widzi w tym miejscu ogromną potrzebę i korzyść dla Sielpi. Droga oraz nowe miejsca parkingowe mają zostać oddane do użytku najpóźniej w ostatnich dniach czerwca bieżącego roku.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *