REKLAMA

Nowe nieruchomości w Kielcach – przegląd rynku pierwotnego

Stolica województwa świętokrzyskiego cieszy się coraz większą popularnością wśród deweloperów – nic dziwnego, gdyż tempo rozwoju i modernizacji miasta jest godne podziwu, a lokalizacja na mapie Polski jest argumentem nie do podważenia.

REKLAMA

Dzisiaj postanowiliśmy we współpracy z zespołem portalu Korter krótko przedstawić, jak obecnie wygląda kielecki rynek nieruchomości deweloperskich. Omówimy zwłaszcza:

REKLAMA
  • jakie inwestycje powstają w Kielcach;
  • gdzie najlepiej zamieszkać;
  • ile kosztują nowe mieszkania.

Co nowego

Otóż rynek pierwotny Kielc rozwija się bardzo dynamicznie – obecnie na terenie miasta działa blisko 25 firm deweloperskich, co jest dość dużo jak na stosunkowo niewielką powierzchnię Kielc. Są to głównie lokalni deweloperzy, ale też ogólnopolscy gracze.

Aktywność deweloperska sprawia, że oferta nowych mieszkań jest rzeczywiście bogata i różnorodna – dominującą kategorią są osiedla wielorodzinne, w tym realizowane etapowo, wyposażone we wszelkie nowoczesne udogodnienia podnoszące komfort zamieszkania.

Kolejną popularną grupą nowych nieruchomości w Kielcach są wolnostojące bloki, często wyposażone w zaplecze usługowe. Takie bloki mogą mieścić od kilkunastu do kilkudziesięciu mieszkań i są dobrym rozwiązaniem dla osób, które chciałyby zachować odrobinę kameralności mieszkając na nowoczesnym osiedlu.

Na mapie miasta powstaje coraz więcej inwestycji o podwyższonym standardzie – i standard ten przejawia się zarówno w stylistyce i jakości materiałów wykończeniowych, jak i dodatkowych elementach wewnętrznej infrastruktury kompleksów mieszkalnych.

Gdzie się buduje

Możliwości inwestycyjne Kielc są obecnie dość szerokie i perspektywiczne – miasto oferuje całkiem sporo terenów nadających się pod zabudowę mieszkaniową, i deweloperzy chętnie z tej możliwości korzystają. Nowe inwestycje rosną jak grzyby po deszczu niemal w każdej części miasta – zaczynając od kameralnych Baranówka, Wietrzni, Podkarczówki i Ślichowic na obrzeżach a kończąc na położonych w pobliżu centrum Sadach, Osiedlu Skarpa i Pocieszce.

Dość dużo nowych osiedli powstaje w rejonie Doliny Silnicy – atuty lokalizacji przyciągają deweloperów realizujących inwestycje o wyższym standardzie. Oczywiście, przejawia się to również w nieco wyższej cenie za metr kwadratowy.

Powstaje pytanie – która lokalizacja jest najlepsza? 

Odpowiedź jest prosta – ta, która spełnia Twoje oczekiwania. Rodziny z dziećmi wolą bardziej kameralne części miasta z dostępem do terenów zielonych i ośrodków edukacyjnych, single pracujący na Śródmieściu wybiorą raczej centralne lokalizacje. Przeanalizuj swoje potrzeby i poszczególne części Kielc, by podjąć ostateczną decyzję.

Ile kosztują mieszkania w Kielcach?

Kielce wciąż utrzymują pozycję jednego z najtańszych centrów wojewódzkich pod względem cen nieruchomości. Tak, mieszkanie w Kielcach jest dużo przystępniejsze, niż w stolicach sąsiadujących województw – Katowicach, Łodzi, a tym bardziej Krakowie czy Warszawie.

Pamiętaj jednak, że ceny nieustannie idą w górę, a tempo ich wzrostu potrafi sięgać kilkunastu procent w skali roku.

artykuł sponsorowany

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *