REKLAMA

Nowe tablety dla Szkoły Podstawowej w Wilczkowicach

Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Wilczkowicach znalazła się w gronie placówek, które nieodpłatnie otrzymały tablety wraz z usługą dostępu do Internetu.

REKLAMA

Uczniowie chętnie uczą się przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii

„Szkolne Pakiety Multimedialne OSE” zostały przekazane przez Państwowy Instytut Badawczy NASK, operatora Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej. Stanowią one formę wsparcia dla szkół, realizowaną przez Ministra Cyfryzacji, udzielonej w ramach projektu budowy OSE.
„Bardzo cieszymy się z faktu, że udało nam się zakwalifikować do projektu. To niewątpliwie ogromne wsparcie, które przyczyni się do usprawnienia procesu edukacji cyfrowej, a w razie konieczności do realizacji zdalnego nauczania” – mówi Zbigniew Kowalczyk, dyrektor szkoły.

Wartość zestawu 25 nowych tabletów to niemal 25 tys złotych

Wartość pakietu wynosi 24 262 zł i składa się z 25 tabletów. Każdy zestaw jest wyposażony w tablet wraz z usługą darmowego mobilnego dostępu do Internetu (usługa LTE), klawiaturę bezprzewodową (Bluetooth) z etui oraz rysik. Warto dodać, że w ostatnim czasie w ramach programu operacyjnego „Polska Cyfrowa” szkoła wzbogaciła się także o 12 nowych laptopów, które zostały przekazane przez Urząd Miasta i Gminy Radoszyce. Nowy sprzęt posłuży zarówno uczniom jak i nauczycielom w codziennej pracy w systemie stacjonarnym lub – w razie potrzeby – w trybie zdalnym.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *