REKLAMA

Nowoczesne sale komputerowe w Wilczkowicach oraz Kapałowie [wideo, zdjęcia]

Gmina Radoszyce zrealizowała kolejny projekt dotyczący doposażenia pracowni komputerowych w szkołach podstawowych w Wilczkowicach oraz w Kapałowie. Szkoły otrzymały w sumie 35 nowoczesnych komputerów typu All-In-One oraz pakiety biurowe na łączną kwotę ponad 110 000 zł.

REKLAMA

-„Otrzymaliśmy nowoczesne komputery, tych komputerów otrzymaliśmy 20 są to komputery wysokiej klasy  […] Bardzo się cieszymy że dzieci mogą wreszcie realizować podstawę programową przy pomocy nowych komputerów” – mówi  Zbigniew Kowalczyk, dyrektor szkoły podstawowej im. św. Jana Pawła II w Wilczkowicach.

REKLAMA

O nowym wyposażeniu z zadowoleniem opowiada również Małgorzata Patynowska, wieloletni dyrektor szkoły podstawowej w Kapałowie:
-„Wcześniej mieliśmy starą pracownię też z projektu z 2005 r. była to pracownia „makowska” która do chwili obecnej działa. Chciałam też aby dzieci mogły pracować na innym systemie i dlatego też czyniłam starania, wraz z organem prowadzącym aby pozyskać ze środków unijnych pracownię „pecetowską” i udało się nam, została doposażona, wyposażona szkoła w 15 nowych komputerów”.

Projekt „Szkolne Pracownie Informatyczne Województwa Świętokrzyskiego” prowadzony jest przez Gminę Radoszyce w partnerstwie z Województwem Świętokrzyskim. Został on zrealizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014 -2020 -„Zrealizowany kolejny projekt dla naszych placówek szkolnych, my to robimy dla młodzieży, to robimy dla kadry pedagogicznej to robimy dla naszych mieszkańców […] Warto pomagać ze względu na to że to jest inwestycja w edukację a w edukację nie należy oszczędzać o tym doskonale wiemy […] Chciałoby się żebyśmy napisali projekt na więcej szkół natomiast był limit tylko i włącznie dwóch placówek – opowiada Burmistrz Miasta i Gminy Radoszyce Michał Pękala.

Łączna wartość projektu to 110 980,00 zł. Dofinansowanie z Unii Europejskiej opiewa na kwotę 83235,00 zł. -„Co roku w doposażamy nasze placówki. W miarę możliwości będą doposażone również następne” – zapewnia pan Burmistrz.

W tej kwestii trzymamy włodarza za słowo!

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *