REKLAMA

Nowy rower dla Kuby [zdjęcia]

Koneccy policjanci oraz Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej postanowili pomóc jednej z rodzin, która straciła część dorobku w pożarze stodoły. 

REKLAMA
Rower dla Kuby (2)

Kuba od razu wypróbował swój nowy rower, Foto: KPP Końskie

Tragedia rozegrała się w jednej ze wsi w powiecie koneckim. W pożarze stodoły jedna z rodzin straciła między innymi samochód, maszyny rolnicze i inne urządzenia, a także nowy rower, który najmłodszy z domowników Kuba dostał na komunię.

Akcję gaszenia pożaru zabezpieczali sierż. sztab. Ewelina Kuć oraz sierż. sztab. Jarosław Kałkowski i to właśnie oni byli pomysłodawcami i realizatorami zbiórki na rzecz Kuby. Wspólnymi siłami policjanci oraz pracownicy cywilni Komendy Powiatowej uzbierali sumę potrzebną na zakup nowego roweru. Do akcji przyłączył się Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Końskich i z zebranych funduszy pozyskano poza rowerem, pełne wyposażenie do łazienki oraz kilka drobnych prezentów dla rodziny.

REKLAMA

Wręczenie roweru oraz sprzętu nastąpiło w obecności Komendanta Powiatowego Policji w Końskich insp. Waldemara Cisowskiego oraz dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Anety Mikuszewskiej-Sorn. Swojego zadowolenia nie krył oczywiście Kuba, który od razu wypróbował swój nowy rower.

Oby takich akcji było więcej. Brawo!

Źródło/zdjęcia: KPP w Końskich

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *