REKLAMA

Nowy wóz w Kozowie. Podziękowanie dla Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Kamińskiego.

[ogłoszenie płatne, pisownia oryginalna] Podziękowanie dla Pana Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Kamińskiego. 

REKLAMA

Nowy wóz OSP Kozów. Foto: archiwum tkn24.pl

Po wielu niepowodzeniach, nareszcie sukces!

Ochotnicza Straż Pożarna w Kozowie to jednostka, która powstała ponad 60 lat. Aktywnie działa w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym. Mimo ogromnej skuteczności w realizowanych akcjach, wielu ochotników (ponad 45 osób) walczących niejednokrotnie o życie, zdrowie, czy mienie, jednostka posiadała ok. 40-letni wyeksploatowany pojazd Star 266.

REKLAMA

Nowy pojazd był zatem priorytetem OSP Kozów. Zapewnienie nowego auta było ważne z punktu widzenia skuteczności przy działaniach ratowniczych i gaśniczych, bowiem wyeksploatowany silnik Stara 266 napędzał autopompę, która odpowiadała za ciśnienie strumienia wody przy gaszeniu pożarów. Nowe auto było zatem istotne ze względu na potrzebę przeprowadzenia skutecznych akcji ratowniczo-gaśniczych.

Druhowie nie poddawali się

Strażacy – ochotnicy OSP Kozów od dłuższego czasu zabiegali o wsparcie przy pozyskaniu środków na zakup nowego auta. Zwracali się do różnych instytucji i osób decyzyjnych, kilkakrotnie prosząc o pomoc i wsparcie, jednak podejmowane próby kończyły się fiaskiem. Mimo ciągłych niepowodzeń, druhowie nie poddawali się.

Zwrócili się o pomoc

W 2018 roku zwrócili się o pomoc w pozyskiwaniu pieniędzy do Elżbiety Misztal, mieszkanki Kozowa, nauczyciela, wychowawcy, społecznika, prezesa Stowarzyszenia Hojne Serca im. Św. Jana Pawła II, która chętnie podjęła się tej misji.

To to dla mnie wyróżnienie, gdyż większość strażaków OSP Kozów to moi byli wychowankowie. Poważnym argumentem był fakt, że zakup nowego wozu bojowego był konieczny, a druhowie OSP Kozów to wyjątkowa drużyna, która wszystkie swoje zadania wypełniała w sposób wzorowy. To satysfakcja dla nauczyciela, że młodzi ludzie są tak odpowiedzialnie przygotowani do podejmowania jakże ważnych, ale i bardzo trudnych decyzji w niesieniu pomocy drugiemu człowiekowi – dodaje Elżbieta Misztal.

Upór i determinacja

Początek był bardzo trudny.

Prośby kierowane do wielu instytucji, nawet tych najbardziej kompetentnych, wskazując na konieczny zakup nowego wozu, spotykały się z negatywną odpowiedzią tłumacząc się brakiem pieniędzy. Jednak upór i determinacja nie pozwalały zaprzestać w zabieganiu o środki, pomimo negatywnych odpowiedzi – informuje Elżbieta Misztal.

Kierując prośby – pisma do różnych instytucji, jedno z nich z 24 marca 2020 r. skierowane zostało przez Elżbietę Misztal do Mariusza Kamińskiego, Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie pomocy w pozyskaniu nowego pojazdu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Kozów.

Szybka odpowiedź

Jakież było ogromne zdziwienie, wielka radość, niedowierzanie, że już 14 kwietnia 2020 r. strażacy z Kozowa wraz z Elżbietą Misztal otrzymali odpowiedź od ministra Mariusza Kamińskiego o wpisaniu jednostki na listę dofinansowania z NFOŚIGW przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Marzenia spełniły się, nie sposób opisać naszej radości. Jakież były okrzyki strażaków, że jeszcze lepiej będą wykonywać zadania i obowiązki. Jaką ogromną radość sprawił OSP w Kozowie minister Mariusz Kamiński. Ile zapału dodał tym młodym ludziom podejmującym tak poważne zadania. Dziękujemy Panu Ministrowi i Opatrzności za takie szczęśliwe zakończenie naszej prośby – kończy Elżbieta Misztal.

5 lutego br. długo wyczekiwany, nowy samochód ratowniczo-gaśniczy MAN warty 870.000 zł dotarł do jednostki OSP w Kozowie.

ogłoszenie płatne, pisownia oryginalna

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *