REKLAMA

Obchody Święta Niepodległości w Przedszkolu nr 1 w Końskich [zdjęcia]

Narodowe Święto Niepodległości to piękny dzień na kształtowanie postaw patriotycznych, także u najmłodszych. Z tej okazji w Przedszkolu nr 1 w Końskich w piątek 8 listopada dzieci zaprezentowały program artystyczny.

REKLAMA

Dzieci z przedszkolnej grupy „Słoneczka” pod kierunkiem nauczycielek: Teresy Makuch i Elżbiety Drozd, zaprezentowały swoim młodszym kolegom, rodzicom i zaproszonym gościom pełen patriotycznej wymowy program artystyczny pt. „ A to Polska właśnie…”.

REKLAMA

Dzieci pięknie odśpiewały Mazurka Dąbrowskiego, a także recytowały wiersze, śpiewały patriotyczne piosenki i tańczyły w rytm Walca cis-mol Fryderyka Chopina, a wszystko to na tle barw i symboli narodowych. Była to piękna manifestacja postawy pełnej szacunku i miłości do ukochanej ojczyzny. Najpiękniejszym momentem świętowania było spotkanie autorskie z Janiną Malicką, lokalną poetką, która opowiedziała dzieciom o swojej przygodzie z poezją, o potrzebie tworzenia i właśnie w takiej formie wyrażania siebie. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały tych opowieści i recytowanych wierszy. Z podziwem oglądały dyplomy i nagrody otrzymane za osiągnięcia autorskie. Na sam koniec autorka otrzymała kwiaty i podziękowania, a dla wszystkich przygotowany został przepyszny tort. Dzięki wizycie pisarki ten pełen wrażeń i pozytywnych doznań dzień długo pozostanie w pamięci wszystkich przedszkolaków oraz zgromadzonych gości.

Zdjęcia (Przedszkole nr 1 w Końskich):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *