REKLAMA

Obratański apeluje do powiatu: Zróbmy rondo koło Kauflandu! [wideo]

Seria kolejnych kolizji na skrzyżowaniu ulic Lipowej, Wojska Polskiego, Armii Krajowej i Mostowej w Końskich wywołała reakcję nie tylko zarządcy drogi, którym jest powiat konecki (o tym TUTAJ), ale także gminy Końskie. Burmistrz Obratański apeluje o szybką budowę ronda w tym miejscu i deklaruje, że jego jednostka pokryje część kosztów związanych z inwestycją. 

REKLAMA

Włodarz Końskich za pośrednictwem mediów apeluje do Zarządu Powiatu Koneckiego o przebudowę feralnego skrzyżowania:

„W tej kadencji z dużą częstotliwością gmina Końskie zwracała się do powiatu koneckiego z prośbą o podjęcie tematu zaprojektowania i przebudowy skrzyżowania koło Kauflandu. Niezależnie od tego co myślimy o tym układzie, który tam jest, o jego jakości i jakości oznakowania skrzyżowania to cyfry nie kłamią. Tam dochodzi do wielu zdarzeń drogowych i jeżeli do tej pory nie było jeszcze wypadku śmiertelnego to tylko dziękować Bogu, ale to nie znaczy, że mamy na to czekać. Mamy nie tylko propozycję by przeprojektować to rondo. Mamy też wstępną koncepcję i analizę gruntu, a on wskazuje, że możemy przebudować to na zgłoszenie, bo w całości grunt należy do właścicieli drogi, czyli w większości do powiatu koneckiego. Jesteśmy też gotowi partycypować w kosztach przebudowy tego skrzyżowania. Natomiast inicjatywa należy do zarządcy skrzyżowania, czyli do powiatu koneckiego. Biorąc pod uwagę, że w przeszłości były obfite programy wsparcia inwestycji drogowych i mam nadzieję, że one będą kontynuowane to warto przygotować tego typu zamierzenie i je przeprowadzić. Czas, który poświęcamy na dyskusję o tym co tam trzeba jeszcze zrobić kosztuje ludzkie zdrowie, ludzkie mienie, stres i naprawdę chyba nie wielu jest takich, którzy chcieliby z częstotliwością dwa razy w miesiącu z tego skrzyżowania z kolejnymi nieszczęśnikami, którzy tracą samochód, zdrowie i trafiają do szpitali” 

REKLAMA

Dodajmy, że w tym roku na feralnym skrzyżowaniu odnotowano już 15 kolizji, z czego trzy tylko w ostatnim tygodniu. Te 15 kolizji to tylko zdarzenia, które „załatwiane” były przy udziale policji. Nie wiadomo do ilu jeszcze tego typu zdarzeń doszło, w których kierowcy się ze sobą porozumieli bez interwencji służb.

REKLAMA

11 thoughts on “Obratański apeluje do powiatu: Zróbmy rondo koło Kauflandu! [wideo]

 1. kone_cki pisze:

  Wybory samorządowe …. Czas Start !

 2. Tomasz pisze:

  przed rondem też jest znak ustąp pierwszeństwa przejazdu
  tak sam jak na skrzyżowaniu przez Kauflandem

  jak go się nie zna i nie uważa to i tak będzie kolizja i co wtedy ? po co wydawać kasę, może trzeba zająć się dokończeniem obwodnicy?

  A na koneckie ronda to aż strach wjeżdżać bo nikt się przed nimi nie zatrzymuje – wjeżdżają na pełnej prędkości

 3. losiu pisze:

  Tomasz zależy jakie rondo :)może być takie że wjeżdżający ma pierwszeństwo :)może to rozwiąże nasz problem:)

 4. Lk pisze:

  Nie nawidze kierowców z końskich najgorsze miasto do jazdy samochodem 50% nadaje się tylko do pchania taczki

 5. reda pisze:

  Świetny pomysł, tym bardziej że można to zrobić niewielkim kosztem

 6. M...Moje Rodzinne Miasto pisze:

  Co z niebezpiecznym skrzyżowaniem ul. Maja i Lipowej , co z tematem garaży w tym rejonie, dlaczego nie buduje się garaży lub wyznacza terenów choćby dla dzierżawy pod nie, ludzie czekają latami na poprawę tej sytuacji, a jest wręcz odwrotnie…

 7. Zibik pisze:

  Po pierwsze to kierowcy mają dość znaków, poustawianych co kilka metrów, większość już nie jest w stanie analizować w czasie jazdy wszystkich. Po drugie wjazd od targu czy od starostwa wyglądają prawie identycznie, chwila nieuwagi i nawet miejscowi wymuszają. Rondo TAK, ale JEDNOPASMOWE bo takie ulice do niego dochodzą i żeby znowu czegoś nie sknocili.

 8. Ziuta pisze:

  Możecie mi wytłumaczyć sens istnienia powiatu koneckiego (powiatów) jeżeli to gmina chce coś zrobić i jeszcze dać pieniądze co formalnie do gminy nie należy. Brawo panie burmistrzu.

 9. Sławomir pisze:

  Do Ziuty.
  Sens istnienia powiatu koneckiego jest taki, że oprócz Szpitala jest to jeden z największych pracodawców w Końskich. Wyobrażasz sobie procent bezrobocia bez tych wszystkich dziuniów.
  Zawsze mnie intrygowało pytanie – droga przez moje miasto nie jest moją drogą i nie ja za nią odpowiadam.

 10. GOŚĆ pisze:

  PROSZĘ ZRÓBCIE CHODNIK W POMORZANACH I MIĘDZY MADLISZEWICAMI A POMORZANAMI A NIE RONDO , TRZEBA PATRZEĆ NA ZNAKI I BĘDZIE OK!!!!
  BO TA WIEŚ TO ZAPOMNIANA JEST PEZEZ WŁADZE GMINNE I POWIATOWE .
  A RAZEM JAKBY SIĘ ZEBRALI I WYSTĄPILI DO WOJEWÓDZTWA TO BY COŚ DAŁO I BY BYŁO BARDZIEJ POŻYTECZNE NIŻ RONDO.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *