REKLAMA

Od grudnia więcej kursów kolejowych przez Końskie i Stąporków

Duże zainteresowanie podróżami kolejowymi między Tomaszowem Mazowieckim, a Skarżyskiem przez Końskie i Stąporków spowodowało podjęcie decyzji o zwiększeniu ilości kursów od grudnia. Póki co od 6 listopada do 10 grudnia będzie funkcjonował jednak okrojony rozkład jazdy. 

REKLAMA

Od grudnia trasę obsługiwać będzie jednak większa ilość pociągów –„Liczba czterech par wzrośnie do siedmiu. Będziemy w tę linię inwestować, dokładać do przewozów, żeby sprostać oczekiwaniom tych ludzi”– mówi TVP 3 Kielce Andrzej Bętkowski, marszałek województwa świętokrzyskiego.

REKLAMA

Również od grudnia przejazdy Skarżysko-Tomaszów przez Końskie obsługiwać będą nowe lokomotywy hybrydowe, a ich składy będą mogły pomieścić nawet do 300 pasażerów.

Póki co jednak mieszkańcy muszą przygotować się na mniejsze ilości przejazdów (to między innymi z uwagi na trwające prace przy linii). Z Końskich i Stąporkowa pociągi od 6 listopada do 10 grudnia będą odjeżdżać zgodnie z poniższymi rozkładami:

REKLAMA

3 thoughts on “Od grudnia więcej kursów kolejowych przez Końskie i Stąporków

  1. aaa pisze:

    czy będzie przesiadka do autobusu ,

  2. Ktos pisze:

    Jak tak będą remontowac wszystkie przejazy jak ten na ulicy Partyzantow to niedlugo wszyscy bedziemy jezdzic pociagami bo autem sie nie przejedzie

  3. Konecczanka pisze:

    Toaleta na „Dworcu” Końskie jest poza możliwościami panujących?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *