REKLAMA

Stadnicka Wola najlepsza w turnieju Bezpieczeństwo na piątkę [wideo, zdjęcia]

Turniej „Bezpieczeństwo na piątkę” to coroczna inicjatywa policji. W piątek w Sali Bankietowej „U Motyla” odbył się jego powiatowy etap. Swoją elementarną wiedzę z postępowania w sytuacjach zagrożenia sprawdzali uczniowie jedenastu szkół z terenu powiatu koneckiego. Najlepszy okazał się Zespół Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli.

REKLAMA

Wydarzenie otworzył i powitał wszystkich Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego asp. szt. Andrzej Młodawski, a zasady objaśnił asp. szt. Łukasz Morka.

REKLAMA

Do powiatowego finału konkursu przystąpiły trzyosobowe grupy uczniów klas piątych ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Końskich, Szkoły Podstawowej nr 1 w Stąporkowie, Zespołu Placówek Oświatowych w Kazanowie, Zespołu Placówek Oświatowych w Pomykowie oraz ze Szkół Podstawowych ze Stadnickiej Woli, z Modliszewic, Dziebałtowa, Kapałowa, Wólki, Królewca, Krasnej i Niekłania.

-„Dziś odbywa się XIV edycja Turnieju Bezpieczeństwo na piątkę. W konkursie biorą udział uczniowie klas piątych z terenu powiatu koneckiego. W turnieju muszą się zmierzyć z testem wiedzy z zakresu ogólnie pojętego bezpieczeństwa m.in. osobistego, w gospodarstwie rolnym oraz z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, dodatkowo talentem plastycznym oraz udzielaniem pierwszej pomocy przedmedycznej” – mówi sierż. szt. Marta Przygodzka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Końskich.

Test obejmował 25 pytań zamkniętych jednokrotnego wyboru. Każdy członek drużyny rozwiązywał go osobno, zdobywając punkty dla swego zespołu. Kolejna konkurencja była czysto praktyczna i dotyczyła umiejętności udzielania pierwszej pomocy. Każdy zespół losował zadanie, po konsultacji wybierał spośród siebie ,,modela”  i na nim prezentował rozwiązanie. Trzecia konkurencja polegała na stworzeniu pracy plastycznej. Temat był wspólny dla wszystkich, dotyczył bezpiecznej jazdy na rowerze.

Turniej „Bezpieczeństwo na piątkę”

Najlepsza w całym turnieju okazała drużyna z Zespołu Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli i to ona weźmie udział w wojewódzkim etapie konkursu, który odbędzie się 25 listopada w Targach Kielce. Miejsce drugie przypadło ZPO w Pomykowie, a trzecie Publicznej Szkole im. Polskich Olimpijczyków w Krasnej. Za najlepsze miejsca przyznano puchary, zaś wszystkie drużyny uczestniczące w powiatowych finałach otrzymały paczki z podarunkami od sponsorów.

Patronami i fundatorami nagród byli: burmistrz Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Obratański, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Powszechna Spółdzielnia Spożywców „Społem” z Końskich i Towarzystwo Ubezpieczeniowe Compensa.

Wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania konkursu dziękował komendant KPP Końskie inspektor Rafał Zieliński

Zdjęcia (G. Tysiąc i KPP Końskie):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *