REKLAMA

Oficjalnie otwarto Klub Dziecięcy 'Smyki’ [zdjęcia]

Od kilku miesięcy na terenie gminy Smyków działa Klub Dziecięcy „Smyki”. Pełni on rolę swego rodzaju uproszczonego żłobka. Była to odpowiedź samorządu na zapotrzebowanie ze strony młodych rodziców, których akurat w tej gminie jest spora ilość. Kilka dni temu miała miejsce uroczystość oficjalnego otwarcia klubu, który mieści się w Królewcu.

REKLAMA

Na oficjalne otwarcie Klubu Dziecięcego „Smyki” przybyło wielu zaproszonych gości wśród których znaleźli się: przewodniczący Świętokrzyskiego Sejmiku Wojewódzkiego Andrzej Pruś, starosta Grzegorz Piec, dyrektor PUP Jacek Werens oraz prezes KSSPR Końskie Andrzej Kos. Gospodarzy reprezentowali wójt Jarosław Pawelec, zastępca wójta Jerzy Duda oraz gminni radni na czele z przewodniczącą Danutą Jarek.

REKLAMA

Było to wydarzenia adresowane do najmłodszych mieszkańców gminy. Otwarcie klubu połączone było z tegorocznymi obchodami Dnia Dziecka. Nie obyło się zatem bez występów artystycznych dzieci z przedszkola i szkoły podstawowej. W organizację wydarzenia zaangażowały się również panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Królewca i z Przyłóg. Działające już od kilku miesięcy „Smyki” mają zatem już oficjalnie otwartą siedzibę, a jak wiemy inwestycja w młode pokolenie to dobry ruch w szerokiej perspektywie czasowej.

Warto dodać, że w klubie zaopiekowane mogą być dzieci w wieku przed przedszkolnym.

Zdjęcia i info za konecki.powiat.pl:

REKLAMA

One thought on “Oficjalnie otwarto Klub Dziecięcy 'Smyki’ [zdjęcia]

  1. Mefisto pisze:

    Muszą się promować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *