REKLAMA

Ogródek Jordanowski z kolejnym opóźnieniem! [wideo, zdjęcia]

Weekend Majowy lub Dzień Dziecka – jedna z tych dat miała być inauguracją koneckiego Ogródka Jordanowskiego po remoncie. Potem mówiło się o początku wakacji, a według najnowszych wieści ogródek ma być otwarty z początkiem sierpnia.

REKLAMA

Pierwsze opóźnienia wzięły się z faktu, że miasto chciało mieć możliwość pozyskania zewnętrznych funduszy na renowację tego największego miejskiego placu zabaw. Ogródek Jordanowski trzeba było wpisać do Planu Rewitalizacji Miasta Końskie, a na to było potrzeba czasu. Kiedy już te formalności zostały wykonane na plac budowy wszedł wykonawca i… okazało się, że znów trzeba przełożyć termin oddania popularnego „Jordanu”. Tym razem poszło o urządzenia zabawowe, które zdaniem miejskich urzędników nie spełniały założonych w dokumentacji wymogów. –„Opóźnia się montaż urządzeń zabawowych. Całość jest przygotowana pod względem infrastrukturalnym, czyli są już alejki, fundamenty, podbudowy, wykonane jest też oświetlenie tego dużego placu zabaw. Natomiast dostawa urządzeń zabawowych opóźnia się i wykonawca wystąpił o przesunięcie terminu ze względu na problemy z ostatecznym wyborem dostawcy. Umowa przewidywała takie nadzwyczajne okoliczności, a więc z 14 na 31 lipca jest przesunięte oddanie tego obiektu.” – tłumaczy Krzysztof Obratański, burmistrz miasta i gminy Końskie.

Na placu wciąż brakuje urządzeń zabawowych.

Przypomnijmy, że w nowym Ogródku Jordanowskim ma znaleźć się miejsce dla trzech sfer: maluchów, dzieci starszych oraz młodzieży. Dla tych ostatnich szykowana jest siłownia zewnętrzna. Oprócz zabawek i urządzeń na największym miejskim placu zabaw znajdzie się miejsce dla odpoczywających opiekunów. Całkowity koszt tej inwestycji to 800 tysięcy złotych.

REKLAMA

Jeżeli wykonawca, czyli firma ABIS nie zdąży z oddaniem obiektu do początku sierpnia to narazi się na kary, które zawarte są w umowie.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *