REKLAMA

Ogrom pomocy żywnościowej dla radoszyczan [wideo]

Z roku na rok rośnie liczba osób z gminy Radoszyce korzystających z pomocy żywnościowej. W obecnym roku jest to około 1300 osób, do których trafi 200 ton produktów. 

REKLAMA

„Rozpoczęliśmy to w grudniu 2014 roku i tak co roku od ilości 350 osób na początku wzrosło nam obecnie do pomocy dla 1300 mieszkańców” – mówi nam Michał Pękala, burmistrz miasta i gminy Radoszyce.

Gmina współpracuje z Bankiem Gospodarstwa Żywności w Ostrowcu Świętokrzyskim. Zadaniem gminy jest transport i dystrybucja, przekazuje ona także na poczet banku 5 tysięcy złotych. Z kolei bank przekazuje żywność, a w tym roku to aż 200 ton produktów!   – „Chciałem podziękować Stowarzyszeniu Radosze. To oni podpisują umowę, oni też rozdysponują żywność razem z pracownikami Urzędu Miasta i Gminy Radoszyce” – tłumaczy burmistrz Pękala.

REKLAMA

Nabór rodzin potrzebujących odbywa się na dwa sposoby: po pierwsze mogą się one same zgłaszać do Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radoszycach. Z drugiej strony pracownicy MGOPS także sami wyszukują potrzebujących.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *