REKLAMA

Ogrom strat po wichurze w powiecie. Zobacz wideo i zdjęcia. Aktualizacja

Około godziny 21:00 w niedzielę do powiatu koneckiego dotarła potężna wichura, która wcześniej przemierzyła całą Polskę. W naszym regionie najbardziej ucierpiała gmina Fałków, gdzie odnotowano straty na aż 15 dachach!

REKLAMA

W miejscowościach Wąsosz (gmina Fałków) oraz Fałków doszło do bardzo dużych zniszczeń. Na tę chwilę wiemy o aż 15 uszkodzonych dachach na różnych budynkach!  Na miejscu w gminie Fałków pracują jednostki straży pożarnej: JRG Końskie, OSP Ruda Maleniecka, OSP Czermno. Odnotowano tam: 5 całkowicie zerwanych dachów (2 mieszkalne, 2 gospodarcze oraz 1 stodoła), 10 częściowo zerwanych dachów (3 mieszkalne, 2 gospodarcze, 5 stodół). Na miejscu ma dziś pojawić się wojewoda świętokrzyski – jego służby będą szacować straty w celu uzyskania ew. pomocy rządowej. Mieszkańcom pomoc deklaruje gmina Fałków z wójtem Henrykiem Koniecznym na czele. Rodziny mogą liczyć na jednorazowe zapomogi z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Fałkowie. 

REKLAMA

Na ten moment wiadomo, że w wielu miejscach powiatu koneckiego na drogach znajdują się gałęzie, co utrudnia jazdę. W Skórnicach w gminie Fałków na jezdnię wiatr przewrócił drzewo – dzięki szybkiej interwencji druhów z OSP Ruda Maleniecka sytuację udało się opanować. Łącznie w powiecie koneckim zanotowano 5 powalonych drzew w gminach Fałków, Radoszyce i Słupia Konecka.

Strażacy z OSP KSRG Węgrzyn i OSP KSRG Radoszyce wyjeżdżali do powalonych drzew na drogach w miejscowościach: Węgrzyn, Wyrębów i Kłucko oraz do zerwanego pokrycia dachowego na budynku gospodarczym w Kłucku.

Z informacji przekazywanych nam przez czytelników wynika, że w wielu domach nie ma energii elektrycznej.

Zdjęcia (własne, OSP Ruda Maleniecka):

Zdjęcia (OSP KSRG Węgrzyn):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *