REKLAMA

Ogromna pomoc od koneckiej straży dla Ukrainy! [wideo, zdjęcia]

W kilkadziesiąt godzin strażacy i druhowie ochotnicy ze wszystkich gmin powiatu koneckiego zgromadzili ogromną ilość sprzętu, o który apelowali ich ukraińscy odpowiednicy. Sprzęt już opuszcza Końskie i jedzie do komendy wojewódzkiej, a dalej na granicę. 

REKLAMA

„Na prośbę komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej zbieramy sprzęt potrzebny strażakom na Ukrainie. Dzięki ofiarności strażaków z powiatu koneckiego zebraliśmy sprzęt, który będziemy przekazywać do komendy wojewódzkie, a stamtąd transport pojedzie na Ukrainę. W skład tego co zebraliśmy wchodzą motopompy, agregaty prądotwórcze, węże, torby medyczne, buty, ubrania. Dzięki ofiarności samochód jest pełny. Wydaje się, że na ten samochód to wszystko nie wejdzie i będziemy musieli użyć naszego samochodu. Dziękuję wszystkim druhom za okazaną pomoc i wsparcie dla strażaków z Ukrainy” – mówi młodszy brygadier Ryszard Stańczak, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Końskich.

Przekazany sprzęt jest ponadnormatywny, ochotnicy i komenda powiatowa deklarują, że jego oddanie w żaden sposób nie wpłynie na bezpieczeństwo w naszym regionie.

REKLAMA

Starosta Konecki Grzegorz Piec zorganizował ciężki pojazd, którym sprzęt jest transportowany do Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach. Starosta zapewnia, że to nie jedyne działania pomocowe dla Ukrainy  –„Planujemy zrobić szereg akcji. Między innymi dzisiaj zorganizowaliśmy samochód, który przewiezie ten sprzęt zebrany przez OSP do Kielc. Przed nami następna taka akcja. Przed nami akcja Kół Gospodyń Wiejskich. Tego jest tak dużo, że z tego miejsca pragnę tylko wszystkim podziękować za to, że w trudnym momencie jesteśmy z Narodem Ukraińskim. Ta wojna nie wiadomo kiedy się skończy. Pomoc może nie jest potrzebna dzisiaj, jutro, ale będzie potrzebna przez tydzień, a może rok. Dzisiaj ten sprzęt strażacki – to nie tylko koce, ubrania, to sprzęt do gaszenia, bo tam wybuchają bomby, palą się domy. To bardzo ważna pomoc dla Narodu Ukraińskiego” – mówi starosta Piec.

Przypomnijmy, że przekazanie sprzętu strażackiego jest odpowiedzią na sobotni apel ukraińskich druhów, którzy wskazali czego brakuje im do skutecznej walki z pożarami wywołanymi działaniami wojennymi (o tym TUTAJ).

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *