REKLAMA

One Stop Shop pomaga młodym bezrobotnym nie tylko z Końskich [zdjęcia]

Młodzi bezrobotni do 30 roku życia mogą korzystać z pomocy Projektu Pilotażowego Koneckie Gwarancje dla Młodzieży One Stop Shop, który prowadzony jest przez Powiatowy Urząd Pracy. W ramach działań prowadzone są spotkania doradcze z osobami poszukującymi pracy.

REKLAMA

fot. Powiatowy Urząd Pracy w Końskich

Jedno z takich spotkań miało miejsce pod koniec maja. Wtedy miały miejsce zajęcia pn. „Droga Bohatera”, podczas których uczestnicy starali się określić swój cel zawodowy i zaplanować szczegółowo drogę, którą należy przebyć, aby go osiągnąć. Młodzież oraz młodzi dorośli poznali też potencjalne przeszkody i zagrożenia, a także sposoby radzenia sobie z nimi.

REKLAMA

Powiatowy Urząd Pracy wspiera w ten sposób nie tylko osoby z terenu gminy Końskie. Niebawem, bo 17 czerwca, w Gminnym Centrum Kultury w Rudzie Malenieckiej prowadzony będzie dyżur, podczas którego osoby bezrobotni do 30 roku życia będą mogli zgłosić się po poradę i dowiedzieć się, w jaki sposób skutecznie poszukiwać pracy i co można zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zatrudnienie. Punkt można odwiedzać w poniedziałek 17 czerwca w godzinach 9:00 – 12:00.

Projekt jest finansowany ze środków rezerwy Funduszu Pracy.

Zdjęcia (PUP Końskie):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *