REKLAMA

OSP Przyłogi z promesą na zakup nowego wozu. Jednostki z powiatu z dofinansowaniem [zdjęcia]

61 jednostek OSP z województwa świętokrzyskiego otrzymało w poniedziałek promesy na zakup sprzętu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach. W tym gronie znalazły się również OSP z naszego powiatu. Dodatkowo OSP w Przyłogach dostało 400 tysięcy złotych na zakup nowego wozu gaśniczego.

REKLAMA

W poniedziałek 61 jednostek OSP z województwa świętokrzyskiego otrzymało dofinansowania na zakupu sprzętu i wyposażenia. W wydarzeniu wzięli udział: prezes WFOŚiGW w Kielcach Ryszard Gliwiński, zastępca komendanta głównego PSP bryg. Grzegorz Rajca, parlamentarzyści oraz druhowie z OSP.

REKLAMA

Jednostki OSP otrzymały promesy na zakup wyposażenia w kwocie ponad 366 tys. zł, a do jednostki w Przyłogach (gmina Smyków) trafi 400 tys. zł. na zakup wozu strażackiego w ramach wygranej drugiej tury „Bitwy o wozy 2020”. Promesę odebrał naczelnik OSP Przyłogi Robert Krakowiak. Druga część tj. 400 tys. zł. została dofinansowana z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Dofinansowanie na zakup sprzętu z powiatu koneckiego otrzymały: OSP w Czerwonej Woli, OSP w Rudzie Pilczyckiej, OSP w Wilczkowicach, OSP w Fałkowie, OSP w Pilczycy. Wszystkie wyżej wymienione jednostki otrzymają wsparcie finansowe w kwocie 6100 złotych.

Zdjęcia (UG w Smykowie):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *