REKLAMA

OSP z gminy Stąporków z dodatkowym sprzętem [zdjęcia]

W ostatnim tygodniu 2022 roku jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu gminy Stąporków otrzymały nowy sprzęt i wyposażenie za środki pozyskane z Funduszu Sprawiedliwości. 

REKLAMA

W ramach realizacji zadania pn. „Zakup sprzętu i wyposażenia dla Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych”, realizowanego ze środków Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości zakupiono sprzęt i wyposażenie, który w dniu 28 i 29 grudnia 2022 roku został przekazany do OSP. Gmina Stąporków pozyskała 122 tysiące złotych z Ministerstwa Sprawiedliwości dla jednostek OSP: Odrowąż, Czarna, Gosań, Adamek, Stąporków, Kozia Wola, Krasna.

REKLAMA

W ramach realizacji projektów zakupiono nowoczesny sprzęt dla:
– OSP Odrowąż – nożyce hydrauliczne wraz z niezbędnym osprzętem – 1kpl
– OSP Czarna – aparat powietrzny z maską (bez butli) – 2kpl, defibrylator AED (1szt), kominiarka strażacka (6szt)
– OSP Adamek – ubranie specjalne (2kpl), hełm strażacki (2szt)
– OSP Gosań – podpora do stabilizacji pojazdów (1szt), podnośnik do samochodów (2szt), zestaw ratowniczy do wypadków (1kpl), rękawice techniczne (6 par), przecinarka akumulatorowa do drewna (1szt), agregat prądotwórczy oraz węże tłoczne (W52 – 4 szt i W75 – 2szt)
– OSP Kozia Wola – kompletny aparat powietrzny oraz agregat prądotwórczy, 2) Dla 👉OSP Krasna – agregat prądotwórczy oraz pilarkę ratowniczą,
– MOSP Stąporków – zestaw podpór do stabilizacji pojazdów, pilarkę ratowniczą oraz zestaw ratowniczy zabezpieczający ostre krawędzie.

REKLAMA

3 thoughts on “OSP z gminy Stąporków z dodatkowym sprzętem [zdjęcia]

  1. Krzesełkowy pisze:

    A gdzie OSP Niekłań? Czyżby nic nie dostał? ktoś go ukarał za to że jest nieposłuszny uszatej i lizakowi? Po co Gosaniowi sportowe węże i inne graty o które prosił Niekłań. To jest słabe. Życzę temu Miastu i Gminie, Powiatowi i całej Polsce, szybkich zmian na stołkach, oby ci co na nich siedzą mocno pospadali i odpowiedzieli za swoje czyny.

  2. Stolikowy pisze:

    Węże sportowe dla OSP Gosań jak oni nie biorą udziału w zawodach strażackich .

  3. Herbaciany pisze:

    Dokładnie, w jednostki które co roku zajmują czołowe miejsca w zawodach i które nie odmawiają wyjazdów są pomijane w dotacjach i inwestycjach a reszta robi co chce, w innych gminach to wszyscy są na zawodach a nie na 10 tylko 4, wstyd

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *