REKLAMA

Ostatni dzień wakacji z CKiAL Gowarczów. Podsumujemy całą akcję [wideo, zdjęcia]

W środę Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Gowarczowie po raz ostatni w tym roku spotkało się z dziećmi i młodzieżą w ramach akcji wakacyjnej – Mobilnego Wakacyjnego Centrum Plenerowego. Niemal dwa miesiące odwiedzania sołectw i organizowania dzieciom atrakcji, by urozmaicić im czas wolny z pewnością było niełatwym zadaniem, jednak frekwencja pokazała, że młodsi mieszkańcy gminy Gowarczów byli bardzo zainteresowani tegorocznym projektem.

REKLAMA

-„Dziś mamy ostatni dzień, finałowy, akcji wakacyjnej w sołectwie Korytków, gdzie są dzieci z sołectw Korytków i Kupimierz. Dzieci mają taką namiastkę wakacji podczas takiej akcji, którą z CKiAL przy współpracy i z porozumieniem z sołtysami organizujemy na danym terenie” – mówi nam Elwira Sibiga, dyrektor CKiAL Gowarczów.

Ostatni dzień wakacji z CKiAL Gowarczów będący finałowym dniem dla dzieci z Korytkowa i Kupimierza przypominał finały z innych sołectw – tradycyjnie już stanęła dmuchana zjeżdżalnia, dzieci rozbiły piniaty wypełnione słodkościami, a spotkanie zakończyło wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku. Jak mówi nam dyrektor Elwira Sibiga, Mobilne Wakacyjne Centrum Plenerowe przyjęło się z bardzo ciepłym przyjęciem przez sołtysów, mieszkańców gminy i uczestników zajęć.

REKLAMA

„Bardzo mi się podoba, lubię takie atrakcje. Malowaliśmy ścianę, robiliśmy piniatę, rysowaliśmy projekty. Dużo fajnych zabaw było. Jestem na takich wakacjach pierwszy raz, za rok może także przyjdę” – mówił nam Krzysztof, uczestnik zajęć.

„Akcja była strzałem w dziesiątkę. Bardzo dużo dzieci skorzystało z tej formy rekreacji, którą zaproponowaliśmy. Bardzo dobrze współpracowało nam się z mieszkańcami, sołtysami, którzy z nami kooperowali, wspólne działanie było bardzo owocne. Myślę, że niektóre dzieci czują niedosyt, bo chciałyby, żeby wszędzie trwało to troszkę dłużej. To były bardzo intensywne dwa miesiące dla naszych animatorów. Myślę, że więcej osób będzie chętnych na późniejsze zajęcia” – opowiada nam Elwira Sibiga.

Jednym z celów Mobilnego Centrum Plenerowego było ozdobienie przestrzeni sołeckiej – na różne sposoby. Powstawały murale, kwietniki oraz inne dekoracje. Jak widać, udało się – w każdym z sołectw dzieci pozostawiły po sobie „ślad” –„Każdą przestrzeń w jakiś ciekawy sposób ozdabiały, żeby zostawić ten kawałek wakacji w przestrzeni sołeckiej” – dodaje dyrektor CKiAL.

Przeprowadzenie kilkudniowych zajęć było możliwe dzięki skutecznej współpracy Centrum Kultury z sołectwami, które udostępniały miejsce na biesiadowanie, organizowały poczęstunek oraz ognisko finałowego dnia, a także zapewniały dodatkowe atrakcje.

Zdjęcia (CKiAL Gowarczów):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *